ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Звезда вратила „брејк“ и стигла на корак од финала

Одбојкаши Црвене звезде победили су Партизан у трећој утакмици полуфиналне серије, и на тај начин се реванширали црно-белима за пораз у претходној утакмици. Овога пута, црвено-бели су након три сета били бољи од „вечитог ривала“: Партизан – Црвена звезда 0:3 (23:25, 21:25, 20:25).

Прва три поена на мечу освојили су црвено-бели, али је домаћин убрзо поравнао резултат (4:4). Црно-бели су и повели, али је наша екипа серијом од 3:0 вратила предност на своју страну (6:8). До техничког тајм-аута, предност је дуплирана (8:12). Партизан је освојио наредна два поена, а након игре поен за поен, Звезда се вратила на +4 (12:16). Домаћа екипа је још једном успела да преполови ову предност (15:17). Уследила је игра поен за поен, да би Партизан у завршници сета успео да приђе на свега поен заостатка (20:21), а убрзо су црно-бели и изједначили (23:23). Ипак, црвено-бели нису дозволили преокрет, освојили су наредна два поена, и тиме повели у сетовима – 0:1 (23:25).

Црвена звезда је прва дошла до осетније предности у другом сету серијом од 4:0 (4:7). Партизан је потом пришао на поен заостатка (7:8), а затим и прешао у вођство пред одлазак на технички тајм-аут (12:10). После игре поен за поен, црно-бели су додатно увећали своју предност (16:12). Потпуно је стао наш тим у тим тренуцима, али се није предавао, и серијом од 3:0 се резултатски вратио у сет (16:15), а потом и преокренуо резултат у своју корист новом серијом (17:20). Црно-бели освајају наредна два поена, а потом је уследило ново изједначење (21:21). Ни то није пореметило наш тим, који је новом серијом дуплирао вођство у сетовима (21:25).

За разлику од претходна два сета, трећи је боље отворио Партизан (6:2). Звезда је одговорила серијом од 3:0, а потом и прешла у вођство (7:8). Домаћин тим је освајио наредна два поена, и поново преокренуо. На техничком тајм-ауту, Партизан је имао два поена предности (12:10). Пауза је пријала нашем тиму, који прави серију од 4:0 (12:14). Стигла је Звезда и до +3 (13:16), а Партизан је припретио освојивши наредна два поена. Одбила је Звезда напад домаћина, и убрзо стигла до +4 (15:19). Одржавали су ову предност црвено-бели, и стигли до четири меч лопте, и искористили већ прву – 0:3 (20:25).

Најефикаснији на мечу је био Александар Гмитровић са 14 поена, а у нашем тиму двоцифрени су били и Немања Јаковљевић са 12, и Душан Стојсављевић са 10. Код домаћина, највише поена постигао је Борис Буша (13), а пратили су га Лука Величковић са 12 и Димитрије Пантић са 10.

Црвена звезда је на овај начин вратила „брејк“, и стигла на корак од пласмана у финале. Наша екипа сада води са 2:1 у победама, а серија се игра на три победе. Четврти меч је на програму у петак, а домаћин је поново Партизан.