ВажноВатерполоДомаћа такмичењаНајновије

Црвено-беле завршиле лигашки део са максималним учинком

Ватерполисткиње Црвене звезде савладале су Таш 2000 у последњем 10. колу шампионата Србије резултатом 19:5 (3:0, 3:0, 5:3, 8:2) и на тај начин окончале лигашки део такмичења са свих 10 тријумфа.

Меч је протекао у Звездиној доминацији, а у првом полувремену мрежа браниоца титуле није се ни затресла, тако да је екипа Милоша Брадића на половини сусрета имала предност од 6:0. У трећој четвртини Таш 2000 је пружио јачи отпор, постигао три поготка, али су црвено-беле повисиле разлику на плус осам (11:3), да би у последњем периоду игре затресле мрежу осам пута и на крају оствариле девету лигашку победу двоцифреном разликом у овој сезони.

У победничком саставу најефикаснија је била Јована Пантовић са пет голова. Јована Дујовић је четири пута затресла мрежу, а Тијана Јаковљевић и Јована Дамњановић су се по три пута уписале у стрелце.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ТАШ 2000 19:5 (3:0, 3:0, 5:3, 8:2)

Базен Ташмајдан. Гледалаца: 100. Судије: Клисура и Аврамовић. Искључења: Црвена звезда 1, Таш 2000 7.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Александровић, Миловановић 2, Пантовић 5, Дујовић 4, Лука, Дамњановић 3, Јаковљевић 3, Вујовић.

Таш 2000: Лазић, Максимовић, Мишковић 1, Ђурђевић, Јосифовић, Радојчић, Новаковић, Капларевић 1, Х. Илић 1, Ј. Илић, Ђукић 1, Згоњанин.

Црвено-беле су лигашки део завршиле са учинком од свих 10 победа, гол разликом 185:52 и максималних 30 освојених бодова. Звезда има и голгетера шампионата, јер је Јована Дујовић је најбољи стрелац лиге са 46 погодака, а ево и свих осталих Звездиних стрелаца: 31 – Тијана Јаковљевић, 25 – Исидора Дамњановић, 22 – Јована Пантовић, 14 – Јована Миловановић, 14 – Теодора Рудић, 13 – Драгана Ивковић, 10 – Ивана Ћоровић, 8 – Лара Лука (У статистици недостају два гола са последњег меча која нису уписана). После комплетирања утакмица последњег кола биће познат Звездин противник у полуфиналу плеј-офа.