Crvena zvezda je posle pobede nad Vojvodinom u prvoj utakmici finalne serije sa 3:1, u drugoj poražena istim rezultatom, pa su ekipe izjednačene u pobedama pred selidbu u Novi Sad.

Naša ekipa ima za čim da žali s obzirom na kretanje rezultata u drugom meču, s obzirom da je Zvezda izgubila dva praktično dobijena seta, ali nema vremena za kukanjem. Ekipa se mora spremiti za predstojeća iskušenja i pokušati da vrati „brejk“. Ukupan skor u pobedama između beogradskih i novosadskih crveno-belih je sada 3:2 u korist našeg tima, a da bi skor ostao pozitivan do kraja, pre svega je potrebno popraviti igru u završnicama seta. U ovom elementu je Zvezda obično najjača, ali u poslednjem meču to nije bio slučaj. Svestan je toga i Nemanja Jakovljević, primač našeg tima, koji je za zvanični sajt našeg odbojkaškog kluba izneo svoja očekivanja pred treći meč finalne serije:

„Ostaje žal za utakmicom koju smo izgubili, pogotovo za trećim setom kada smo ispustili prednost od četiri poena (19:15). Stvarno ne znam zbog čega je došlo do pada u igri. I u četvrtom setu smo imali prokockana tri poena prednosti (23:20). Nadam se da ćemo u narednom meču bolje odigrati završnice setova i nadam se potom slaviti pobedu. Po mom mišljenju, trebali smo i drugu utakmicu da dobijemo sa 3:1, jer verujem da bi osvajanjem trećeg seta i četvrti lakše odigrali. Rezultat u seriji je 1:1 i ima još dosta da se igra. Selimo se u Novi Sad i očekujem bolju igru svog tima. Pre svega mislim da blokom možemo mnogo više da uradimo nego što je to bio slučaj u prethodnoj utakmici. Nadam se boljem rezultatu.“

Utakmica će se igrati u maloj sali SPENS-a, a ulaz će biti besplatan. Pozivamo sve navijače, pre svega iz Novog Sada i okoline da dođu u četvrtak u halu, i pomognu našem timu da vrati „brejk“, i time dođe na korak od nove titule. Takođe, utakmice ova dva tima su oduvek bili praznici odbojke, što je razlog više da hala bude puna. Pobednik u ovoj utakmici će imati „meč loptu“ za titulu najboljeg u Srbiji, pa nije potrebno dodatno isticati značaj meča. Za one koji ne budu u mogućnosti da meč prate uživo, obezbeđen je direktan televizijski prenos (RTS2).