Samo par dana od duela u četvrtfinalu Kupa Srbije u Novom Sadu, fudbalerke Crvene zvezde ugostile su Vojvodinu u 3. kolu plej-ofa i odigrale meč bez pobednika – 1:1.

Već na samom početku utakmice gošće su uspele da iznenade crveno-beli tim i povedu sa 1:0 pogotkom Ivane Trbojević koja je šutirala sa desetak metara u gornji levi ugao i iznenadila Zvezdinog čuvara mreže Jovanu Ivanović, heroja pobede beogradskog tima u četrtfinalu Kupa. Ivana Malijar je odradila najveći deo ove akcije prodorom i asistencijom za vođstvo.

1czf

Rano primljeni gol kao da je demoralisao ekipu Crvene zvezde, koja u kombinovanom sastavu nije igrala prema očekivanjima i željama grupe svojih vernih navijača. Pokušaji dugim loptama nisu davali rezultat. Gošće su pokušale još u dva navrata da ugroze gol Ivanovićeve, ali se Marija Kovačević nije najbolje snašla u tim situacijama, da bi u finišu prvog dela igre Zvezda imala najbolje šanse preko svog kapitena Milice Mijatović koja je uputila snažan i precizan udarac sa oko 20 metara, ali je Tanja Đapić sprečila već viđeno izjednačenje. Zatim je Milica još jednom oprobala svoj razorni udarac, ali sa oko 12 metara, međutim i ovoga puta je Đapićeva izašla kao pobednik izbacivši loptu u korner.

1zfk

U nastavku su izabranice trenera Darka Stojanovića pružile mnogo bolju partiju. Odbrana Vojvodine bila je pod konstantnim pritiskom. Ređali su se korneri za Zvezdu kao na traci, Mirela Tenkov je mogla do pogotka, ali je Đapićeva još jednom bila na mestu. Mogle su i fudbalerke Vojvodine do novog pogotka da je njihov najbolji strelac Adrijana Delić bila samo malo preciznija nakon utrčavanja na asistenciju Danijele Kolariću 60. minutu, ali je lopta prošla pored same stative. Delićeva je nešto kasnije umalo kaznila grešku poslednje linije Zvezde, oduzela loptu, ustremila se sama ka golu, ali još jednom nije bila precizna.

Preokret u Zvezdinoj igri nastao je ulaskom na teren reprezentativke Dine Blagojević. Upravo je ona šutirala iskosa sa desne strane u 78. minutu i pogodila stativu, akciju je odlično ispratila Milica Mijatović, pritrčala i sa par metara donela izjednačenje. Finiš je potpuno protekao u znaku domaće ekipe koja je još žešće krenula u napad, ali nije imala sreće da stigne do pobede. Tanja Đapić je još jednom spasila gošće nakon udaraca Milice Mijatović i Jovane Stojanović, pogođena je još jedna stativa, ali se rezultat do kraja nije menjao.

1cz-voj

CRVENA ZVEZDA – VOJVODINA 1:1 (0:1)

Beograd – Pomoćni teren stadiona Rajko Mitić. Gledalaca: 150. Sudija: Marina Višnjić (Kragujevac). Pomoćnici: Aleksandra Nedeljković (Topola) i Zorana Punoševac (Kragujevac). Strelci: Mijatović za Crvenu zvezdu u 78, a Trbojević u 1. minutu za Vojvodinu.

CRVENA ZVEZDA: Ivanović, Trišić, Teodosijević, Trifunović (od 62. Blagojević), Stojanović, Miladinović, Stefanović, Aranđelović, Tenkov, Mijatović, Agbaba.

VOJVODINA: Đapić, Kolarić, A. Savanović, Nikolić, Vukčević, Malijar, S. Savanović (od 52. Mićunović), Kovačević, Trbojević, Delić, Milanović.

Zvezda je zadržala treće mesto na tabeli tri kola pre kraja šampionata, a pored polufinala Kupa, ekipu u plej-ofu očekuju novi dueli sa Spartakom, Mašincem i Vojvodinom.