ВажноДомаћи шампионатНајновијеФудбал

Звездин хет-трик против Вождовца! Чека се исход на Бановом брду!

Звездин хет-трик против Вождовца! Фудбалери Црвене звезде савладали су и трећи пут у сезони Вождовац (1:0), на Врачару, голом Сикимића и сада чекају исход меча Чукарички – Војводина.

Гроф Божовић је од првог минута на терен извео Давида Бабунског, уместо Александра Катаија, док су се у тим вратили Рендулић и Сикимић.

Осим гола Предрага Сикимића и најбоље прилике на мечу у 83.минуту у којој се нашао исти актер, није било пуно озбиљнијих дешавања на мечу. Звезда је до победе стигла у 57.минуту, након центаршута Ибањеза лопта је пала тачно на ногу Сикимићу и некако пронашла пут до гола.

Прво полувреме скромно. Тежак терен, без већих прилика, покушаји Бабунског и Доналда. Звезда је кренула одлучније и опасније по хет-трик против Вождоивца у другом полувремену. Запретили су Ибањез и Бабунски, Сикимић погодио. Након гола, покушавали су Срнић, Плавшић и Ле Талек, а затим је најбољу прилику на мечу имао Сикимић, његов ударац главом брани Милошевић. Гаврић је суделовао у свим акцијама. Вождовац је запретио у у последњем минуту преко Машовића, Кахриман је био на висини задатка.

Звезда је забележила прву победу у плеј-офу и после три утакмице и хет-трик поведа над Вождовцем у сезону. Сада се ћека исход меча Чукарички – Војводина на Бановом брду. У случају победе Новосађана, 27 титула шампиона је и званично на Маракани.

4.коло, плеј-оф Супер лига Србије

ВОЖДОВАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:1 (0:0)

Београд. Стадион: „на Врачару“ Гледалаца: Судија: Дејан Сантрач. Жути картони: М.Павловић, Радин, Ћирковић, Адамовић (Вождовац), Гаврић (Црвена звезда). Стрелци: 0:1 57.минут Сикимић.

ВОЖДОВАЦ: Милошевић, Радин, Михајлов, Ивковић, Пузигаћа, М.Павловић, Благојевић, Асани (65.Одита), Ћирковић, Срећковић, Стојановић (73.Машовић). Тренер: Братислав Живковић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Петковић, Рендулић, Луковић, Ибањез, Доналд, Ле Талек, Срнић, Бабунски (66.Плавшић), Ристић (66.Гаврић), Сикимић. Тренер: Миодраг Божовић.

Звездин хет-трик против Вождовца

ТОК МЕЧА

Прво полувреме

Почео је меч на Врачару, по јако лошем терену.

7.минут – Миран почетак меча на тешком терену. Лепа акција Звезде, сјајан преглед игре Доналда, али након корнера број 2 за црвено-беле нема опасности. Вождовац очекивано, определио се на контранападе и притисак на Звездину задљу линију, пре свих Луковића и Петковића.

11.минут – Добар покушај Давида Бабунског са неких 18 метара, поред гола.

14.минут – Пузигаћа је прекинуо Звездин почетак напада и лако у тандему са Срећковићем пролази поред Петковића, али је Ле Талек на правом месту и отклања опасност.

Доста опрезних 20 минута. Веома лош терен не дозвољава ништа више од тога. Вождовац врши притисак на Луковића и Петковића, Звезда за сада не успева да повеже редове и успостави иницијативу.

Навијачи Црвене звезде су најавили да неће навијати данас. Огласили су се на почетку меча и у 21.минуту, колико је и имао година, скандирањем имена трагично настрадалог Александра Јаћимовића.

13161594_1787865514766436_1988289432_o

23.минут – Након фаула над Сикимићем прекид је извео Ибањез, брзо упослио Срнића, али је његов покушај изблокиран.

28.минут – Доналд је фаулиран, Доналд је и покушао из слободног ударца са неких 20 метара од гола – само корнер, након којег играчи Вождовца отклањају опасност.

По један опасан напад на обе стране, Стојановић и Срнић су покушали, нема промене.

Полувреме на Врачару. Нема озбиљнијих прилика, нема голова. Веома скромно полувреме.

Друго полувреме

Почело је друго полувреме на Врачару. Нема измена у тимовима.

48.минут – Ибањез је незгодно центрирао, дефанзивац Вождовца панично реаговао, нови корнер, након којег нема опасности. Звезда притиска од самог старта.

53.минут – Срнић је лепо прошао Пузигаћу, пронашао Бабунског, који је шутирао слабо и изблокиран је његов покушај. Нови корнер, нема опасности.

57.минут – ГООООЛ! Предраг СИКИМИЋ, 0:1! Нови гол Звездиног нападача, шести у првенству, трећи у дресу Звезде! Ибањез је центрирао, лопта је пала тачно на ногу Сикимићу и некако пронашла пут до гола. Звезда води на Врачару, близу хет-трик победе!

13169797_10154726221439119_1646710733_o

66.минут – Двострука измена Грофа Божовића. Срђан Плавишић и Ненад Гаврић су игри уместо Давида Бабунског и Михајла Ристића.

71.минут – Гаврић је лепо прошао по десној страни, Срнић је лоше примио лопту у изгледној ситуацији.

Атрактивно је покушао Срнић, затим и Плавшић након соло продора, аплаузи за њих.

81.минут – Ле Талек је шутирао у паду, након центаршута Гаврића. Поред гола.

83.минут – Сикимић! Најбоља прилика на мечу! Гаврић је лепо центрирао и погодио Сикимића, чији ударац главом иде право у Милошевића!

Павловић поново бије играче Црвене звезде, оштар старт над Срнићем. протести Звездине клупе. Прилика за Доналда, у наставку акције.

Три минута надокнаде на Врачару.

93.минут – Машовић шутира, брани Кахриман! Одита је у офсајду.

Крај меча на Врачару! Звездин хет-трик против Вождовца! Победа Црвене звезде, која сада чека исход меча на Бановом брду, Чукарички – Војводина!