odbojkaši Crvene zvezde

U četvrtom meču finalne serije plej-ofa šampionata Srbije, Crvena zvezda nije uspela da pobedi Vojvodinu, pa će majstorica odlučiti šampiona: Vojvodina – Crvena zvezda 3:2 (25:21, 16:25, 26:28, 25:18, 15:11).

Domaća ekipa je prva stigla do osetnije prednosti u prvom setu (5:2), Zvezda je to ekspresno anulirala (5:5). Vojvodina potom dolazi do dva poena prednosti (8:6), što je održavala do tehničkog tajm-auta (12:10). Crvena zveza nije uspevala da poravna rezultat posle pauze, a Novosađani su uspeli da stignu do +4, što je primoralo Kobiljskog da zatraži tajm-aut (19:15). Zvezda je ubrzo prepolovila ovu prednost, a potom stigla na svega poen zaostatka (22:21). Ipak, Vojvodina je vezala naredna tri poena i time povela u setovima – 1:0 (25:21).

Na krilima dobre igre s kraja prvog seta, Vojvodina je osvojila i prva tri poena u drugom setu. Zvezda se probudila, i brzo preokrenula rezultat u svoju korist (4:5). Pokušao je Kozić da tajm-autom prekine Zvezdinu seriju (4:6), i u tome je uspeo, ali samo na trenutak. Crvena zvezda vezuje pet poena uz odlične servise Jakovljevića i dolazi do velikih +6 (5:11). Toliko je bilo i na tehničkom tajm-autu (6:12). As Okolića posle pauze povećava dodatno prednost našeg tima, ali je potom usledila serija Vojvodine od 3:0 (9:13). Odbila je Zvezda ovaj napad, i vratila se ubrzo na šest poena prednosti (11:17). Ova prednost je bila dovoljna da naša ekipa rutinski privede set kraju, pošto je iskoristila drugu set loptu – 1:1 (16:25).

Vojvodina je osvojila i prva tri poena u trećem setu, ali ovaj put Zvezda nije imala brz odgovor, pa je Kobiljski ubrzo bio primoran da zatraži predah (5:1). Blok Milutinovića i smeč Blagojevića dovode našu ekipu na poen zaostatka (6:5), ali je nakon igre poen za poen, Vojodina ponovo stigla do osetne prednosti serijom od 3:0 (11:7). Tolika razlika je bila i na tehničkom tajm-autu posle nove servis greške našeg tima, četvrte u ovom delu meča. Domaća ekipa je dodatno uvećala prednost posle odmora (13:8), Zvezda je potom zapretila (16:13), ali je Vojvodina odbila ovaj napad i vratila se na +5 (19:14). Jakovljević je as poenom doneo nadu da Zvezda može do preokreta u ovom setu, a potom je bio siguran i Blagojević (21:19). Posle tajm-auta domaćina, blok Munćan-Blagojević produžava seriju našeg tima, a potom su Novosađani napravili grešku (21:21). Novi as Jakovljevića donosi Zvezdi prvi put prednost u ovom setu, a serija je prekinuta tek servis greškom (22:22). Pogrešili su i domaći na servisu, a potom je blok Zvezde ponovo bio na mestu, što je donelo dve set lopte našem timu (22:24). Vojvoidna se odbranila, uz as Vemića, koji je doneo izjednačenje (24:24). Pogrešio je i Vemić na servisu, ali se Vojvodina ponovo odbranila. Vojvodina je spasila i četvrtu Zvezdinu set loptu, ali petu nije – blok donosi Zvezdi vođstvo u setovima – 1:2 (26:28).

Pročitajte još  Obraćanje predsednika kluba zvezdašima

Trener Crvene zvezde bio je primoran da i na početku četvrtog seta reaguje tajm-autom (4:1). Vojvodina je osvojila i prvi poen posle pauze, a ubrzo i dodatno uvećala svoju prednost (8:2). Do tehničkog tajm-auta, domaća ekipa je stigla do velikih +8 (12:4). Došla je Vojvodina i do devet poena prednosti (14:5), a nakon što je Zvezda smanjila tu razliku na šest poena, i trener Novosađana je zatražio predah (16:10). Sa dva uzastopna blok-poena, Zvezda je stigla na četiri poena zaostatka (19:15). Ipak, Vojvodina potom vezuje tri poena, što joj je omogućilo da mirno privede set kraju, pa je bilo jasno da će taj-brejk odlučiti pobednika u ovom meču – 2:2 (25:18). Ekipe su potuno izjednačene ušle u peti set, čak i po broju poena (92:92).

Pročitajte još  Milić sa đacima u Somboru

Peti set je počeo igrom poen za poen, Novosađani potom dolaze do dva poena prednosti (5:3). Munćan as poenom donosi izjednačenje našem timu (5:5), a potom je nastavljena igra poen za poen, pa su domaći imali poen prednosti prilikom zamene strana (8:7). Vojvodina potom dolazi do dva poena prednosti, pa je Kobiljski reagovao tajm-autom (10:8). Greška našeg tima dovodi domaćina na +3 i nadomak pobede (12:9). Još jedan neuspešan napad našeg tima koriste Novosađani da poentiraju i dolaze na dva poena od majstorice (13:9). Posle novog tajm-auta, ponovo je izblokirana naša ekipa, pa je Vojvodina stigla do pet meč lopti. Zvezda je spasila dve, ali potom servis greška označava kraj meča, pa će majstorica odlučiti šampiona – 3:2 (15:11).

Najefikasniji na meču bio je Aleksandar Blagojević sa 22 poena, a pratio ga je Jakovljević sa 20. Kod domaćina, najviše poena postigao je Vemić (21).

Meč koji će odlučiti šampiona Srbije igraće se u nedelju, a naša ekipa će biti domaćin.

Glavu gore, momci, sledi odlučujuća borba za titulu!

Vojvodina NS seme – Crvena zvezda 3:2 (25:21, 16:25, 26:28, 25:18, 15:11)

Mala sala SPC „Vojvodina”. Gledalaca: 700. Sudije: Mirko Janković (Niš) i Dejan Rogić (Užice). Trajanje meča: 128 minuta. Rezultat u seriji: 2:2.
VOJVODINA NS SEME: Simić 3, Nikolić 16, Stanković 11, Petrović 2, Vemić 21, Premović 1, Jovanović 7, Kujundžić, Peković (libero), Mehić 2, Radović, Minić 16. Trener: Strahinja Kozić.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 14, Jevtić (libero), Škrbić 1, Gmitrović 2, Štavlić, Milutinović 9, Jakovljević 20, Stojsavljević 9, Munćan 2, Blagojević 22, Veljović, Buculjević 1. Trener: Dragan Kobiljski.

Komentari

1 Komentar na "Vojvodina ponovo izjednačila, majstorica odlučuje šampiona"

avatar
 
smehplezmigskenjbatinarazmcudisokkitahmmmmfacepalmgreenslavitrofejkezsok2udartompuskezzzsmeh3trtskenjansramslavljezvizdlud
Slike
 
 
 
Audio i video fajlovi
 
 
 
  Subscribe  
najnovijim najstarijim najviše glasova
Obavesti me o
RaPe Delija
Gost

Stvarno mi nije jasan trener kako dopusta onakav pad u igri na pocetku 4. seta! Ljudi vode 10-3 i on tek tad trazi tajm aut! Katastrofa smo igrali u odbrani, napad isto los, jedino servis dobar, generalno losa utakmica.