ВажноЖенска кошаркаКошаркаМлађе категоријеНајновије

Јуниорке одбраниле титулу на супериоран начин

Јуниорски тим Женског кошаркашког клуба Црвена звезда постао је нови-стари шампион Србије убедљивим тријумфом у финалу завршног турнира националног шампионата против Радивоја Кораћа у Пироту резултатом 108:50 (19:18, 31:6, 30:14, 28:12).

Занимљиво и неизвесно било је само у првој четвртини, а касније је Звезда преузела апсолутну контролу и стигла до још једне изузетно убедљиве победе. Податак да су црвено-беле у три меча финалног турнира побеђивале своје ривалке са 72,7 поена разлике у просеку довољно говори какву јуниорско-сениорску екипу има наш најтрофејнији женски кошаркашки клуб.

Мало ко је очекивао да финална утакмица почне вођством Кораћа од 7:0 поенима Тијане Јелић и Теодоре Турудић, али је одмах одговорила Александра Катанић и са седам поена у низу изједначила резултат на истеку четвртог минута. Наступила је резултатска клацкалица, да би Кораћ преко расположене Теодоре Турудиће и Марије Стојиљковић поново успео да се одлепи, овај пут на 18:12. Звезда је имала сјајан финиш прве деонице и серијом од 7:0 стигла је до вођства након првих 10 минута од 19:18. Најпре је Александра Катанић погодила два слободна бацања, затим Катарина Зец тројку, а Нина Тешић донела је вођство на асистенцију сјајне Александре Катанић која је у првих 10 минута убацила 11 поена.

Касније је све ишло много лакше. Екипа Предрага Станојчића је продужила своју серију до 17:0 и у 13. минуту стекла двоцифрену предност од 29:18. Тројке Александре Катанић и Снежане Богићевић и поени Катарине Зец и Милице Бојовић уз одличну одбрану терале су састав Јована Папића на грешке и промашаје. Фантастичан период игре за Звезду са четири поена у низу крунисала је Невена Наумчев за вођство од 50:24 на полувремену. Други период игре добијен је са чак 25 поена разлике (31:6).

Катарина Зец и Милица Бојовић водиле су екипу ка још убедљивијем вођству у наставку, да би у финишу треће четвртине уследио револверашки обрачун Снежане Богићевић и Катарине Зец, које су погодиле по две тројке и отклониле све дилеме око победника пред последњих 10 минута за вођство од 80:38.

У истом стилу наставиле су Мина Ђорђевић и Невена Наумчев погођеним далекометним шутевима почетком последњег периода игре, а Катарина Зец је гарнирала ефикасну игру честим погоцима за два поена. Било је простора да се у стрелце упише и Ђурђина Ђокић, Снежана Богићевић је оверила Звездину стотку у 36. минуту и до краја нанизала још шест поена, да би Кораћ на крају смањио кошем Ане Илић.

1.mesto_

Још једном је Звездину убедљиву партију потврдила и статистика по којој су црвено-беле имале велику предност у укупном индексу (140:28), скоковима (53:31), асистенцијама (21:6), украденим лоптама (14:9) уз сјајан шут за три поена од 56,5 одсто (13/23), док је Кораћ имао свега 6,7 одсто (1/15) и знатно више изгубљених лопти (20:11). Треће место освојила је Новосадска ЖКА победом против Партизана 1953 Волво резултатом 82:49.

Меч су обележиле три Звездине грације. Катарина Зец је и трећи пут била МВП утакмице, овога пута са индексом 35. За 40 минута у игри нанизала је убедљив дабл-дабл учинак од 29 поена (шут за два 8/14, тројке 4/7) и 14 скокова (11 у одбрани) уз три асистенције. Снежана Богићевић је убацила 26 поена (шут за два 6/10, тројке 4/5, индекс 23) и додала шест скокова и две асистенције, док је фантастичној Александри Катанић недостајао само један скок за трипл-дабл. За скоро 38 минута забележила је 18 поена (тројке 2/3), 11 асистенција, девет скокова и четири украдене лопте (индекс 33). Двоцифрен учинак имала је Мина Ђорђевић (10 поена), као и Милица Бојовић, али у скоковима (11). Најефикаснија у пораженој екипи била је Теодора Турудић са 17 поена уз четири скока, три украдене лопте и две асистенције, док је Тијана Јелић стигла до дабл-дабл учинка од 13 поена и 14 скокова (шест у нападу) уз две блокаде.

1juniorke

РАДИВОЈ КОРАЋ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 50:108 (18:19, 6:31, 14:30, 12:28)

Пирот – Дворана: Кеј. Гледалаца: 400. Судије: Виријевић и Димовски.

РАДИВОЈ КОРАЋ: Селаковић 2 (2 ил), Спаић 3 (2 ас, 5 ил), Турудић 17 (4 ск, 3 ул, 2 ас, 2 ил), Стојић (2 ск), Јелић 13 (14 ск, 2 бл), Илић 5 (4 ск), Вуловић, Петровић (2 ск), Стојиљковић 8 (2 ил), Новковић (3 ск, 2 ул, 5 ил). Нису играле: Тасић и Ристић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Зец 29 (14 ск, 3 ул, 3 ил), Наумчев 8 (5 ас, 4 ск), Богићевић 26 (6 ск, 2 ас), И. Катанић 4 (2 ск), А. Катанић 18 (11 ас, 9 ск, 4 ул, 3 ил), Ђокић 2, Бојовић 9 (11 ск, 2 ул, 2 ил), Тешић 2, Ђорђевић 10 (5 ск). Нису играле: Дамњановић, Зукановић и Чубра.

Титулу шампиона Србије у јуниорској конкуренцији одбраниле су: Катарина Зец, Невена Наумчев, Снежана Богићевић, Ивана Катанић, Александра Катанић, Јована Дамњановић, Ђурђина Ђокић, Милица Бојовић, Маријана Зукановић, Нина Тешић, Тамара Чубра и Мина Ђорђевић. Стручни штаб – Тренер: Предраг Станојчић, помоћни тренер: Драган Вуковић, кондициони тренер: Борис Ристановић, статистичар: Бранко Ивановић, физиотерапеут: Лука Јојић.