ВажноНајновијеОсталоРагби

Рагбисти преко вечитог ривала до финала Купа

У српском рагбију 13 ништа ново, Црвена звезда је и трећи пут у три сусрета савладала Партизан, овом приликом у полуфиналу Купа Србије резултатом 40:8.

Црвено-бели тим је био много бољи у првом полувремену, мотивисанији, знатно сигурнији и конкретнији, па је на крају квалитет дошао до потпуног изражаја и екипа је на полувреме отишла са убедљивим вођством од 22:0.

У наставку Звезда наставља у свом стилу и решава све дилеме, ако су уопште и постојале, а црно-бели до краја успевају само да ублаже пораз.

Црвена звезда је на тај начин изборила пласман у финале Купа Србије, где ће за ривала имати старог знанца, екипу Дорћола, која је у другом полуфиналу била боља од Новог Београда на гостовању резултатом 28:10.

Иначе, Дорћол је пре 15 дана у шампионату Србије на свом терену нанео Звезди први пораз у сезони резултатом 44:30, али црвено-бели и даље држе прво место на табели са осам бодова из пет утакмица, док Дорћол и Партизан имају по шест бодова уз напомену да Дорћолци имају и утакмицу мање.