ВажноМлађе категоријеНајновијеФудбал

Млађи кадети преко Арсенала и Каљарија стигли до пехара у Италији

Звездини млађи кадети освојили су престижни турнир “Павоне-Маријани“ у Италији тријумфом у финалу против Каљарија резултатом 3:0.

Наше младе наде у вођство је довео Босић разантним ударцем са ивице шеснаестерца у 33. минуту после сјајног дубинског додавања Костића са десне стране. Управо је Костић мајсторијом из слободног ударца у 50. минуту дуплирао предност, а Шикањић је у 70. минуту из непосредне близине поставио коначан резултат. Истакао се и голман Гордић бравурозним интервенцијама, а пулени Николе Пуаче у Београд доносе велики пехар са изузетно јаког турнира, где су у полуфиналу савладали и славни Арсенал након бољег извођења једанаестераца са 4:2. Црвено-бели су водили са 2:0 головима Савића и Торбице, да би лондонски састав смањио из сумњивог пенала, а затим изједначио на 2:2. У пенал рулету истакао се Звездин чувар мреже Милош Гордић, који је са два одбрањена ударца одвео екипу до борбе за трофеј.

У групној фази Црвена звезда је одиграла нерешено са миланским Интером (0:0), затим савладала Виртус Ланћано (1:0) и Пескару (2:0), голман Гордић је остао несавладан на чак четири од пет утакмица.

Генерација Црвене звезде која много обећава у Италији је била у следећем саставу: Милош Гордић, Михаило Аћимовић, Радивој Босић, Дамјан Даничић, Жељко Гаврић, Милош Гордић, Јован Илић, Марко Јанковић, Марко Којић, Марко Конатар, Александар Костић, Стефан Петров, Стефан Сантрач, Милан Савић, Милан Шикањић, Никола Симоновић, Милан Томић, Стефан Торбица, Никола Веселиновић. Стручни штаб: Никола Пуача, Велибор Копуновић, Никола Перишић и Игор Ковачић.

ФИНАЛЕ

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – КАЉАРИ 3:0

Пинето – Гледалаца: 500. Судија: Матија Пиполи (Терамо). Помоћници: Папа и Лангела (Терамо). Стрелци: Босић у 33, Костић у 50. и Шикањић у 70. минуту.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гордић, Костић, Конатар, Којић (од 58. Томић), Јанковић, Илић, Босић, Симоновић, Торбица (од 65. Шикањић), Аћимовић, Савић (од 77. Гаврић). Тренер: Н. Пуача.

КАЉАРИ: Дага, Пору, Али (од 46. Пицалис), А. Сера, Ђ. Сера (од 58. Педрони), Сау, Фини, Ладинети, Гаљано, Бјанку, Руију (од 46. Конђу). Тренер: М. Филипи.

ПОЛУФИНАЛЕ

АРСЕНАЛ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 2:2, пеналима 2:4

Пинето – Гледалаца: 200. Судија: Франческо Батистини (Ланћано). Помоћници: Кјавароли (Пескара) и Мацокети (Терамо). Жути картони: Дијало, Кларк (Арсенал), Костић, Босић, Савић (Црвена звезда). Стрелци: Савић у 13. и Торбица у 19. за Црвену звезду, а Олајинка у 50. и Којл у 62. минуту за Арсенал.

АРСЕНАЛ: Оконкво, Дијало, Сака, Мекинеф (од 87. Кембел), Мекгинис, Кларк, Амаечи, Олајинка, Којл, Смит (од 87. Даводу), Џон-Џулс. Тренер: Ф. Љунгберг.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Гордић, Костић, Даничић (од 85. Конатар), Којић, Јанковић, Симоновић, Торбица, Томић (од 60. Гаврић), Босић (од 73. Аћимовић), Сантрач (од 85. Илић), Савић (од 80. Шикањић). Тренер: Н. Пуача.