Црвена звезда је елиминисана из даљег такмичења у Лиги Шампиона, пошто је успешнији био Лудогорец. Шампион Србије поражен је од бугарског првака, након продужетака, пошто је регуларни део меча завршен резултатом 2:2. Звезда је повела, гости преокренули, а потом добили црвени картон.

Невероватну глупост је направио Канга, који је добио црвени картон након завршетка првог дела утакмице, приликом изласка са терена и то се јако осетило у наставку. Уместо са играчем више, Звезда је против Бугара играла 10 на 10, али је све што је успела било изједначење, преко Ибањеза, из пенала.

До краја је Доналд могао да донесе тријумф и пролазак даље, али је његов одличан ударац завршио изнад пречке. У продужетку су гости за само седам минута постигли два гола и практично решили утакмицу, па су сви чекали само да се меч заврши, како на терену, тако и на трибинама.

2. утакмица трећег кола квалификација за Лигу Шампиона

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЛУДОГОРЕЦ 2:4 (2:2, 1:2)

Стадион: Рајко Митић
Гледалаца: 51 275
Стрелци: Доналд у 18. и Ибањез у 62. за Звезду, а Џонатан у 24. и Вендерсон у 40, 92. и 97. минуту за Лудогорец
Судије: Лука Банти, Лоренцо Мањанели, Андреа Криспо, Ђанпаоло Калварезе
Жути картони: Анисет, Пластун, Моци, Канга, Ле Талек, Ибањез
Црвени картони: Пластун, Канга,

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Кахриман, Цветковић, Ибањез, Рендулић, Фибел, Ле Талек (Ристић), Доналд, Канга, Срнић (Вијеира), Моуче (Руиз), Катаи

ЛУДОГОРЕЦ: Стојанов, Натанаел, Моци, Пластун, Минев, Анисет, Дијаков, Марселињо, Кафу, Вендерсон, Кешеру

Чинило се да је фантастична атмосфера на почетку утакмице више уплашила Звезду него Бугаре, који су ушли у меч много агилније и ангажованије и претили већ на старту утакмице. Извели су неколико корнера и умало повели, али је наш тим имао среће. У јеку иницијативе гостију, Звезда је имала напад, лопта је из шеснаестерца одбијена до Доналда, који са нешто више од двадесет метара сјајно шутира и доводи свој тим у вођство.

Само шест минута касније, виђен је прави слалом Кафуа, који је буквално прошетао кроз одбрану Звезде и искоса са десне стране савладао Кахримана. Пробудио се Катаи након тога, направио фантастичан соло-продор, потом и шутирао из даљине, али је једном био непрецизан, а једном је Стојанов добро интервенисао.

Бугари су наставили да нападају и прете, а казна за Звездину неагилност стигла је веома брзо. У 40. минуту, Вендерсон је остављен сам са Цветковићем, шутирао је у леви угао Кахримановог гола, њему је лопта прошла испод руке и завршила у мрежу.

А затим невероватна завршница првог дела. Прво је Моци искључен, у последњим тренуцима Канга је добио жутир картон, након великих притисака играча Лудогореца на судију, да би у гужви приликом изласка са терена Звездин фудбалер након провокације Дијакова ударио Бугарина и добио црвени картон.

Гости су одлучили да чекају Звезду у другом делу и пробају из контре да запрете, што се и догодило у два наврата, али није било трећег потогка. Након тога, у игру су ишли Вијеира и Руиз, а управо је Португалац изнудио пенал, који је реализовао Ибањез у 62. минуту и донео изједначење, али и лудницу на трибинама.

И једни и други су заиграли опрезније, али је Звезда имала иницијативу и могла да поведе преко Доналда, који је одиграо одличну акцију са Вијеиром и шутирао, али је лопта отишла преко гола.

До краја, обе екипе су желеле гол, али није било стопроцентне прилике, иако је било опасности пред оба гола, па се отишло у продужетке.

У продужетку, шокантан почетак и два гола гостију за свега седам минут, чиме су практично одмах обезбедили пролазак даље. Звездини играчи остали су без снаге, а занимљиво је да Миодраг Божовић није одлучивао да изврши и трећу измену. Kaсније је ушао Ристић, а наш тим је покушао да смањи заостатак, али без успеха.

ТОК МЕЧА

ПРОДУЖЕЦИ

115′ Вијеира не жели да одигра лопту Руизу, већ покушава сам, али без успеха.

113′ Пробао је и Фибел из даљине, али далеко од гола.

110′ Руиз је шутирао, али брани Стојанов и шаље лопту у корнер.

103′ Доналд погађа спољни део мреже.

97′ Вендерсон погађа за 4:2, након невероватног продора Кафуа по десној страни и одбитка.

92′ Гости воде. Тек што је почео продужетак, Лудогорец је постигао погодак. Испала је одбрана Звезде, Кахриман је био неодлучан, а Вендерсон сјајно решио ситуацију један на један.

90+2′ Имао је Лудогорец озбиљну прилику, Кахриман је одлично интервенисао, али је сигнализиран и офсајд пре тога.

90′ Катаи центрира, али Руиз не стиже да спроведе лопту у мрежу.

88′ Покушао је Доналд главом, али недовољно јако.

81′ Вијеира је кренуо у соло-продор, хтео да одигра лопту до Катаија, али није имао снаге за завршни пас.

76′ Велика шанса! Одлична акција Катаија, Вијеире и Доналда, који шутира врло снажно, али преко гола гостију!

Напада Звезда и после поготка, али без конкретне опасности по гол гостију.

62′ ГОООООООООООООООООООООЛ! Запретила је Звезда, Катаи је шутирао, Стојанов одбио лопту, на њу налетео Вијеира, који је фаулиран, за једанаестерац! Ибањез, који је минут пре тога тешко ходао, преузима одговорност и постиже гол за 2:2.

54′ Гости сада чекају контре и прете. Покушали су након једне такве ситуације, али је лопта завршла поред гола.

Уго Вијеира улази у игру већ након неколико минута у другом делу игре.

1/2

ЦРВЕНИ КАРТОН ЗА КАНГУ! Звездин фудбалер је прилико изласка са терена добио црвени картон, након што је ударио играча гостију, после провокације.

45+1′ Након жестоких протеста гостију, и Канга добија жути картон.

45′ Покушао је Доналд главом, након центаршута Канге, али брани Стојанов.

44′ Други жути и црвени картон за Пластуна!

40′ Шок на Маракани! Ударац Вендерсона са 20-ак метара, лопта пролази испод Кахримана и завршава у мрежи. Гости воде.

38′ Нови покушај гостију после корнера, али Кахриман брани.

36′ Вендерсон у опасној позицији, али шутира поред гола.

35′ Нови покушај Катаија, који се буди, али ударац из даљине завршава поред гола.

33′ Мајсторија Катаија, у стилу Дејана Савићевића и ударац преко гола.

26′ Нова непријатност испред Звездиног гола, Фибел рашчишћава испред саме линије.

24′ Изједначење. Невероватан продор Кафуа, као у првој утакмици и погодак за 1:1. Бразилац је прошао петорицу Звездиних играча и погодио мрежу.

18′ ГООООООООООООООООООООЛ! Након иницијативе гостију, Звезда је припретила, лопта је одбијена до Доналда, који је шутирао са 20-ак метара и погодио мрежу!

15′ Анисет је покушао са велике удаљености, али је био непрецизан.

14′ Три везана корнера извели су Бугари, а након последњег није било нимало пријатно. Моци је шутирао главом тик изнад пречке.

7′ Први покушај Бугара, из даљине, али од свега само корнер. А након њега, стопостотна прилика за госте, али Анисет са свега неколико метара пребацује пречку Кахримановог гола.

1′ Ибањез је одмах на старту покушао из слободног ударца, али без опасности по Стојанова.

Фантастичан увод у утакмицу навијача Звезде. Цео стадион је песмом и кореографијом поздравио своју екипу.

——————————

НАЈАВА

Црвена звезда након девет дугих година игра утакмицу којом може да обезбеди европску јесен. Овај меч може се назвати првом меч лоптом. Уколико је искористе, црвено-бели ће за три недеље одлучити да ли ће на јесен играти у Лиги Шампиона или Лиги Европе. Уколико буде супротно, наш клуб ће имати другу, у виду двомеча у последњем колу квалификација за друго по јачини европско такмичење.

Сви којима је црвено-бела боја у срцу надају се позитивном резултату и првом поменутом сценарију, посебно након доброг и активног резултата из прве утакмице, као и чињенице да ће Бугаре дочекати преко 50 000 људи на стадиону Рајко Митић. Први пут ће Маракана бити овако попуњена још од утакмице против Рена, пре равно пет година.

Не очекују се значајније промене у саставима два тима, у односу на прву утакмицу, одиграну у Разграду.

Звезда би опет требало да заигра у саставу Кахриман, Цветковић, Ибањез, Рендулић, Фибел, Ле Талек, Доналд, Канга, Срнић, Моуче и Катаи, са капитенском траком, који ће заузети место у нападу, јер неће бити класичног центарфора.

Судија је Италијан Лука Бантиа помагаће му Лоренцо Мањанели, Андреа Криспо и Ђанпаоло Калварезе.

Новина пред вечерашњи меч су и бројна побошљања на стадиону, који је реновиран на више нивоа протеклих недеља.