ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Рукометаши ремизирали у Великој Плани

рукометаши ремизирали у Великој Плани

Рукометаши Црвене звезде ремизирали су у Великој Плани, против домаће Мораве (29:29) у 2.колу Суперлиге. Најефикаснији у Звезди био је Младен Шотић са 6 голова.

Нису успели црвено-бели да дођу до друге победе на старту сезоне. Звезда је имала резултат у једном периоду, који није сачувала. Морава је прва направила предност од два гола на самом почетку, Звезда стигла, али су успели домаћини да поврате разлику серијом 4:0 преко Марјановића и капитена Ракића, који је био најефикаснији на мечу. Резултатска клацкалица преокрета се играла до краја првог полувремена, Звезда је стизала минус, али је Ракић поставио 16:14 пред одмор.

Занимљиво је да је Звездин голман Љубеновић зарадио искључење у 13.минуту.

У другом делу, изабраници Ненада Перуничића су успели тотално да преокрену резултат до средине другог полувремена, повели са 20:23 у 46.минуту, серијом 4:0 преко разиграних крила Кљајића и Шотића, али нису успели да сачувају предност. Звезда је дуго водила, Морава се до краја резултатски тотално вратила у меч, затим и преокренула новом серијом, а у последњем минуту Звезди бод доноси капитен Дејан Бабић.

У Звездиним редовима, Шотић са 6 голова најефикаснији. Ћоровић и Матичић су постигли по 5. У Морави, капитен Ракић јеса 8 голова најефикаснији на мечу.

У наредном колу, у Шумице, стиже Спартак Војпут, за сада лидер шампионата и једини тим са две победе.

Морава – Црвена звезда 29:29 (16:14)

Велика Плана. Дворана: ТСЦ „Велика Плана“. Гледалаца: 300. Судије: Ковач (Косовска Митровица), Милосављевић (Звечан). Седмерци: Морава 4 (3), Црвена звезда 6 (5). Искључења: Морава 8, Црвена звезда 8.

МОРАВА: Јелић, Трпковић, Ракић 8, Спасић, Јокић 3, Рајић, Крстић, Бугариновић 6, Антић, Минић, Лазовић, Матић, Марјановић 3, Бојковић 1, Аврамовић 6, Михајловић 2. Тренер: Коста Дуганџић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Љубеновић, Шотић 6, Павловић, Мошић, Ћоровић 5, Продановић 2, Андрејевић 1, Гачевић, Шћепановић 1, Златановић, Милутиновић, Матичић 5 (5), Д.Бабић 2, Кљајић 4, Леовац, А.Бабић 3. Тренер: Ненад Перуничић.