FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Ни „д“ од дербија, Звезда уништила Цедевиту!

У утакмици која је требало да буде дерби овог кола, можда и читавог такмичења, Црвена звезда је декласирала Цедевиту и забележила други тријумф у сезони. Загрепчани су на зачељу са два неуспеха.

Гости су повели са 2:0 и то је било све што су урадили. Звезда је одиграла фантастичну одбрану у првој и трећој четвртини (примљених 7, односно 12 поена), док Цедевита није имала апсолутно никаквог решења у нападу.

Поигравали су се наши момци са Хрватима, а Стефан Јовић био је близу рекорда лиге по броју асистенција. Стао је на 16, две мање од Марка Мариновића.

У стрелце се уписало свих 12 играча!

На крају, више него убедљивих:

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ЦЕДЕВИТА 88:64 (15:7, 23:25, 28:12, 22:20)

Хала: Александар Николић
Гледалаца: 5 734
Судија: Пукл, Болтаузер, Кољеншић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ребић 9, Дангубић 7, Митровић 4, Лазић 4, Симанић 3, Добрић 2, Симоновић 16, Џенкинс 15, Гудурић 5, Јовић 3п, 17ас, Кузмић 8, Бјелица 10

ЦЕДЕВИТА: Џејмс 11, Крушлин 2, Бабић, Жганец, Муса 10, Билан 14, Стоктон 9, Хопсон 1, Бегић 7, Дукан, Араповић 4

ТОК УТАКМИЦЕ

4/4 (22:20)

Гости су везали пет поена и смањили предност, али су Ребић и Гудурић одговорили тројкама и донели свом тиму максималних +23. Симоновић се потом поново разиграо и тројком одвео Звезду на невероватних +28 (81:53), па је гостима претио прави дебакл. До краја, шансу је добио и Симанић, уписао се у стрелце, а Звезда је одржала предност.

3/4 (28:12)

Џенкинс и Симоновић отворили су друго полувреме тројкама и вратили Звезди +12 (44:32), а потом је Симоновић погодио и уз фаул, за серију Звезде 8:0 за деведесет секунди и великих +14 (46:32).

Дангубић је промашио два пенала за +15, али је у наредном нападу погодио тројку, као и Симоновић нешто касније, за максималних +19 (54:35) и тајм-аут Мршића.

Фантастичном одбраном, Звезда је дошла веома брзо и до +23 (62:39), а доминирали су у овом делу игре Џенкинс и Симоновић. Након тога, судије су донеле неколико дискутабилних одлука, а Муса се нашутирао слободних бацања, али није био 100% прецизан.

Стефан Јовић изашао је у 28. минуту, а пре тога је дошао до бројке од чак 14 асистенција!

Након 30 минута, Звезда је стекла предност од чак 22 поена (66:44).

ПОЛУВРЕМЕ

Наш тим је одиграо сјајну прву четвртину, у којој је примио само седам поена и завршио је са предношћу од осам поена (15:7). Одлично су утакмицу отворили Кузмић и Јовић, а наставили Ребић и Бјелица, који су их заменили и који су носили црвено-беле у другој четвртини.

Цедевита десет минута није постила кош из игре, већ је погађала искључиво са линије пенала. Након што су успели да прекину непријатан низ, заиграли су боље и у финишу друге четвртине Звездиних +12 свели на свега +5, на уласку у последњи минут.

На полувремену, на семафору стоји резултат 38:32.

Бјелица је у првом делу игре постигао 8 поена, Ребић, Џенкинс и Кузмић су додали 6, а Јовић је имао чак 7 асистенција.

У трећој четвртини фантастичне роле имали су Џенкинс (9), Симоновић (10 поена) и Јовић са чак 7 асистенција, а укупно 14 на крају овог дела игре. Цедевита је постигла само 12 поена, наш тим 28, за велика 22 поена предности! Звезда је одиграла одбрану на нивоу оне из првог периода.

Звезда није стајала ни у последњем периоду игре, па су Ребић и Гудурић већ на старту неутралисали напад Цедевите и тројкама донели максималних +23 својој екипи.

Цедевита је погодила један шут из игре у првој и три у трећој четвртини!

2/4 (23:25)

Након десет минута, Цедевита постиже кош из игре, преко Мусе. Звезда је, атипично, шутнула чак четири тројке за само два минута, а погодио је само Ребић, док су гости коначно везали неколико добрих напада и почели да погађају и пришли на -3. Ребић је потом погодио уз фаул и дошао до 6 поена, што су били и једини Звездини погоци у прва четири минута друге деонице.

Придружио му се Бјелица, везао пет поена, а наш тим је дошао до максималних +9 (26:17), а потом и до +10 (29:19). Звезда је одржавала и повремено повећавала двоцифрену предност, која је ишла до +12.

1/4 (15:7)

Прве поене постигла је Цедевита, преко Араповића, да би Звезда сјајном одбраном готово онемогућила госте да шутну на кош, па је на истеку трећег минута на семафору 5:2. Минут и по касније, након четири везана поена Митровића наш тим је дошао до 9:2, па је Мршић затражио тајм-аут.

Фантастичну одбрану игра Звезда од почетка утакмице, па су гости након поена на самом старту били без коша из игре готово девет минута, а наш тим је увећавао вођство за то време. Први период завршен је резултатом 15:7, уз свега један кош из игре гостију.