ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Одбојкаши после четири сета до четвртфинала Купа Србије

У сенци победе кошаркаша над фаворизованом Барселоном у трећем колу Евролиге, одбојкаши Црвене звезде су се пласирали у четвтфинале Купа Србије, победивши као гости екипу Јединства: Јединство (СП) – Црвена звезда 1:3 (18:25, 26:24, 21:25, 17:25).

У првом сету, црвено-бели су први стигли до осетније предности (5:9), коју су постепено увећавали до максималних +7 (10:17). Ова предност је била довољна да наша екипа мирно приведе сет крају, и поведе у сетовима – 0:1 (18:25).

Други сет је био најузбудљивији у мечу. Ниједна екипа није успевала да направи осетну разлику у своју корист, а, иако је Звезда прва стигла до сет лопте, ипак је домаћи тим серијом од 3:0 поравнао резултат у сетовима – 1:1 (26:24).

Екипа Јединства је одлично отворила трећи сет, и имала и четири поена предности у једном тренутку, али су црвено-бели успели да поравнају резултат после техничког тајм-аута. Од тада, све у своје руке поново преузима наша екипа, и долази до нове предности у сетовима – 1:2 (21:25).

Четврти сет се одиграо слично као и први: Звезда је релативно брзо стигла до осетније предности, коју је потом постепено увећавала, и стигла до +9 средином сета (6:15). Домаћа екипа се није предавала, али све што је успела јесте да „припрети“ (17:21), на шта је Звезда одговорила серијом од 4:0, и победила у овом мечу – 1:3 (17:25).

Као и у утакмици против Спартака прошле недеље, најефикаснији је био Александар Благојевић са 21 поеном, док су код домаћина најбољи били Пајић и Милић са по 17 поена.

Црвено-бели су на овај начин успешно започели одбрану титуле у Купу Србије.

Браво, момци!

ЈЕДИНСТВО (СП) – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:3 (18:25, 26:24, 21:25, 17:25)
Стара Пазова – Хала спортова. Судије: Анђелко Поповић и Роберт Леко. Трајање меча: 99 минута.
ЈЕДИНСТВО (СП): Бјелица 15, Младеновић, Милић 17, Радишић 2, Мајсторовић (либеро), Јовановић 4, Пајић 17, Матијашевић 2, Мицић 5, Паравиња. Нису играли: Пешут и Перишић. Тренер: Жељко Вукелић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шкрбић, Јевтић (либеро), Самарџић 6, Петровић 5, Гмитровић, Машуловић 9, Милутиновић 7, Нејић, Стојсављевић 16, Благојевић 21, Вељовић 2. Није играо: Мунћан. Тренер: Драган Кобиљски.