Раванград – ЖФК Црвена звезда 0:9 (0:4)

Стадион: Градски у Сомбору
Гледалаца: 50
Судија: Марија Марјановић (Руско Село)
Стрелци: Подовац у 27., 37., 46., Ј. Дамјановић у 29., Павловић у 45., Бајалица у 56., Илић у 61., 79. и Милиновић у 85. минуту.
Жути картони: Добросављевић, Ерац (Црвена звезда)

Црвена звезда: Петковић, Добросављевић (Ђорђевић ), Теодосијевић (И. Дамјановић), Илић, Бобић (Пешић), Попов (Бајалица), Ј. Дамјановић, Ерац, (Милиновић), Смиљковић, Подовац, Павловић. Тренер: Дарко Стојановић.

У седмом колу фудбалског шампионата Србије за жене, црвено-беле девојке су наставиле победнички низ, убедљивом победом у Сомбору: Раванград – Црвена звезда 0:9 (0:4). У нашем тиму се посебно истакла репрезентативка и повратница из иностранства Данка Подовац, која је постигла три гола. Најлепши моменат на утакмици у Сомбору је виђен у 27. минуту, када је Подовац у стилу фудбалских велемајстора на ефектан начин затресла мрежу. Она је са око 35 метара, топовским ударцем послала лопту у рашље, у десни горњи угао проивничког гола. Био је то еврогол!

По речима тренера Црвене звезде Дарка Стојановића, утакмица је каснила око 15 минута, јер су домаћини прво хтели да се игра на једном помоћном игралишту, где нису постојали ни минимални услови, а није било чак ни клупа за резервне играче. На крају, немајући куд, челници Раванграда су пристали да се утакмица одигра на стадиону Радничког у Сомбору и на крају, као потпуни аутсајдери, могу да буду задовољни што нису примили двоцифрен број голова. Црвена звезда сада има 19 бодова (шест победа и један нерешен исход), уз фантастичну гол разлику 60:1.

„Победили смо убедљиво, мада је ово била једна од наших слабијих партија ове сезоне. На то су свакако утицала и дешавања пре почетка утакмице у Сомбору, али је на крају најважније да смо наставили серију победа“, рекао је Дарко Стојановић.