ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Успешан старт у Купу

Црвена звезда се пласирала у четвртфинале Купа Србије, такмичарске комисије „Центар“ након победе у земунској хали „Пинки“ над РК Нови Београд 27:26 (14:16). Најефикаснији је био Младен Шотић са 6 голова.

Тренер Ненад Перуничић одлучио је да одмори Ћоровића, Шћепановића и Матичића пред наставак првенства. Шансу је добио млади Милосављевић.

Храбри Нови Београд је пружио велики отпор Црвеној звезди и имао предност током првог полувремена, а на одмор отишао са вођством 16:14. На старту другог полувремена, Црвена звезда преко Младена Шотића прави разлику и преузима предност. У 55.минуту Звезда је водила 27:22, а серијом 4:0 у финишу утакмице домаћини постављају коначних 27:26 за лидера Суперлиге Србије.

Најефикаснији у црвено-белом био је Младен Шотић са 6 голова, Павловић и Продановић су постигли по 5. У домаћој екипи Николић, Минић и Јанковић су постигли по 6 голова.

Црвену звезду за викенд очекује наставак такмичења у Суперлиги када дочекује Пожаревац у „Шумицама“, у суботу од 20:30.

НОВИ БЕОГРАД – ЦРВЕНА ЗВЕЗДA 26:27 (16:14)

Београд, Дворана: „Пинки“. Гледалаца: 200. Судије: Кнежевић и Лончаревић (Београд). Седмерци: Нови Београд 2 (2), Црвена звезда. Искључења: Нови Београд, Црвена звезда 2 минута.

НОВИ БЕОГРАД: Николић 6, Мандић, Рустемај, Дурковић 3, Писарић 5, Голубовић, Минић Л. 6, Јанковић М, Радосављевић, Бубало, Стојановић, Делић, Милуновић, Јевтовић, Даљевић, Јанковић Л. 6. Тренер: Влада Шимичић.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јанковић, Шотић 6, Павловић 5, Мошић, Продановић 5, Андрејевић 2, Гачевић 1, Љубојевић 3, Љубеновић, Милосављевић 1, Златановић, Милутиновић, Д. Бабић 2, Кљајић 3, Леовац 1. А. Бабић 1. Тренер: Ненад Перуничић.