ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Убедљива победа над Шапцем

Четврта победа за црвено-беле. Црвена звезда савладала Шабац 104-71 (30-18, 25-14, 32-19, 17-20), у 7.колу ЖКЛС у хали „Баскет Сити“. Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 17 поена.

Црвено-беле су серијом 10-2 отвориле утакмицу и најавиле победу. Од првог минута меча изабранице Драгана Вуковића су наметнуле свој ритам и повећавале разлику. На крају првог периода било је 30-18. Звезда је одржавала двоцифрену предност током друге четвртине, а на одмор се отишло са убедљивих 55-32.

И у наставку меча гледали смо раположене црвено-беле, које су поенима Нине Тешић дошле и 100 поена на мечу. У финишу меча Звезда је имала и 38 поена предности. Звезда је имала потпуну контролу скока (43/24), а треба истаћи и 24 асистенције и одличан шут за три поена (12/24). Тренер Вуковић је указао шансу свим играчицама.

У Црвеној звезди најефикаснија је била Богићевић са 17 поена, Александра Катанић је забележила дабл-дабл учинак – 15 поена 11 скокова, а 15 поена је постигла и Наумчев. Код Шапчанки истакла се Јокић са 14 поена.

Црвена звезда је победом над Шапцем прекинула неугодну серију без победе и дошла до скора од 4 победе и три пораза и тренутно се налази на деоби 5.места.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 14 (5ас 4укл), Тешић 4, Прља 5 (2ск 5ас 3укл), Богићевић 17 (4ск), Зукановић, А.Катанић 15 (11ск 6ас 1укл), Ћирић 4 (5ск), Ђокић 3, Наумчев 15 (4ск 4ас 2укл), Бојовић 9 (4ск 2укл), Чубра, Ђорђевић 13 (7ск 2укл), Мишељић 5 (2ск). Тренер: Драган Вуковић.