ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Тријумф и у Пожеги!

Црвена звезда је савладала Слогу у Пожеги, у оквиру 11.кола Суперлиге, 32:29! Најефикаснији је био Иван Мошић са 8 голова.

Црвено-бели тријумфално кроз Пожегу! У дуелу две најефикасније екипе Суперлиге, чета Ненада Перуничића нанела је Слоги први пораз у Пожеги, која је прва дошла до предности, након почетне резултатске клацкалице. До 12.минута су водили домаћи када је уследио преокрет, Звездина серија 4:0 за предност, а од 20.минута и потпуна контрола над резултатом до краја меча.

На старту другог полувремена црвено-бели су одмах кренули силовито, наметнули свој ритам и дошли до пет голова предности. Распуцао се Иван Мошић, за кога није било решења, па је Звезда већ пре краја осигурала тријумф. Коначан резултат је поставио Милошевић, после голова Дејана Бабића и Павловића.

Иван Мошић је предводио стрелце са 8 голова, најефикаснији на мечу. Младен Шотић је постигао 5, капитен Дејан Бабић 4 гола. У редовима Слоге најефикаснији је био Крсманчић са 6 голова.

Црвена звезда је задржала прво место на табели деветим тријумфом у сезони, са 19 бодова, после првог круга такмичења. У наредном колу, следи гостовање у Костолцу, Рудару.

СЛОГА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 29:32 (13:16)
Пожега, Спортска хала. Гледалаца: 1.000. Судије: Марић (Панчево), Машић (Зрењанин). Седмерци: Слога 6 (4), Црвена звезда 2 (1). Искључења: Слога 8, Црвена звезда 14 минута.
СЛОГА: Стевановић, Вокши 4, Крсманчић 6, Гемаљевић, Кнежевић 3, Јестровић, Павловић 4, Спасић 5, Јаћимовић 1, Јанићијевић 1, Гојковић 5, Владисављевић, Стојчић, Милићевић, Димитријевић, Дамјановић.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шотић 5, Павловић 3, Мошић 8, Ћоровић, Продановић 2, Андрејевић, Гачевић, Љубојевић 2, Љубеновић, Шћепановић, Златановић, Матичић 3, Д. Бабић 4, Кљајић 3, Леовац, А. Бабић 2.