ВажноДомаћа такмичењаНајновијеОдбојкаОдбојка

Црвено-бели убедљиви и против Крагујевчана

У заосталој утакмици шестог кола Суперлиге Србије, одбојкаши Црвене звезде победили су на свом терену екипу Радничког: Црвена звезда – Раднички (Кг) 3:0 (25:18, 25:17, 25:21).

Утакмица је почела игром поен за поен, да би Звезда прва успела да се колико-толико „одвоји“, поведе са три поена разлике (9:6). Крагујевчани су одговорили са три везана поена, и поравнали резултат. На техничком тајм-ауту, црвено-бели су имали минималну предност. Звезда осваја и први поен после паузе, али су гости убрзо још једном реаговали серијом од 3:0, и прешли у вођство (14:15). Наша екипа је успела да поново врати предност на своју страну (17:16). Убрзо су два успешна напада Благојевића и блок Милутиновића приморали тренера гостију да реагује тајм-аутом (20:17), али то није пореметило наш тим, који је продужио серију, и стигао до седам сет лопти. Другу је реализовао Благојевић за вођство у сетовима – 1:0 (25:18).

Гости су одлично отворили други сет, освојивши прва три поена. Међутим, Звезда се брзо тргла, серијом од 6:1 преузела вођство (6:4). После тајм-аута Крагујевчана, уследила је игра поен за поен до нове Звездине серије (11:7). После техничког тајм-аута, наставила је да расте предност црвено-белих (14:8, 20:10). Раднички је направио серију од 3:0 (21:14), али није могао да уради ништа више у овом сету, па је Звезда лако дуплирала вођство у сетовима – 2:0 (25:17).

Почетак трећег сета обележила је „резултатска клацкалица“ (3:1, 3:4, 5:4, 7:8), а на техничком тајм-ауту је наш тим имао два поена предности (12:10). Након одмора, Звезда долази до три поена предности, што је био сигнал за тренера гостију да реагује тајм-аутом (15:12). Прекид је уродио плодом, пошто је Раднички успео да веже три поена и поравна резултат (15:15). Стојсављевић је прекинуо серију Крагујевчана, а убрзо је блок Вељовића покренуо Звездин низ поена (19:16). После две везане грешке гостију (21:17), постајало је све извесније да ће Звезда забележити нову убедљиву победу. Припретили су Крагујевчани (23:21), али је Звезда после тајм-аута Кобљиског стигла до три меч лопте, а прву је Машуловић искористио – 3:0 (25:21).

Црвено-бели су на овај начин други меч узастопно у Лиги добили без изгубљеног сета. Наша екипа следећи меч играће у суботу у Старој Пазови, против домаћег Јединства.