Odbojkašice Crvene zvezde nisu uspele da nastave pobednički niz i poražene su posle četiri uzastopne pobede. Posle 98 minuta igre u hali na Banjici slavilo je Jedinstvo iz Stare Pazove sa 1:3 – 23:25, 25:18, 17:25, 19:25. Crveno-bele su ispustile prvi set, vratile se u drugom, ali su bile bez šanse u poslednja dva, pa tri boda zasluženo idu u Staru Pazovu.

Raspoložene su bile crveno-bele na početku utakmice i odmah su stekle prednost – 5:0. Zahvaljujući dobroj igri u bloku i greškama Zvezde Pazovčanke su do tehničkog tajm-auta smanjile zaostatak, 12:10. Prijala je pauza crveno-belim, koje ponovo nameću svoj ritam i dolaze do maksimalnih +7 na 19:12. U igru je kod gošći ušla Oluić i uspela da pokrene svoju ekipu, pa je Mirjana Musulin prinuđena da traži tajm-aut na 20:16. Jedinstvo se u potpunosti vratilo u igru i uvelo set u neizvesnu završnicu, gde se bolje snalazi i preokreće – 0:1, 23:25.

Tim Jova Cakovića nastavio je drugi set u ritmu sa kraja prvog i poveo sa 2:5. Zvezda je uzvratila, pre svega dobrim blokom i stigla do minimalne prednosti na 7:6. U potpunosti su crveno-bele preuzele kontrolu i do obavezne pauze stekle +4, 12:8. Pazovčanke još jednom uzvraćaju i sa četiri poena zaredom dolaze do izjednačenja. Međutim, izabranice Mirjane Musulin nisu posustale i vraćaju prednost (19:15), koja tera Cakovića na tajm-aut. To nije dalo rezultata, jer crveno-bele rutinski privode set kraju i stižu do izjednačenja, 1:1 (25:18).

I ovog puta gošće su bolje započele set i povele sa 2:5, da bi odličnim napadima Sare Sarkadžije do tehničkog tajm-autu imale velikih +6, 6:12. Zvezda se donekle vratila na 10:13, ali Jedinstvo pravi još jednu seriju i ponovo ide na +6 (10:16). Tražila je Musulin tajm-aut, uvela Sekulić i Đorđević, ali nisu crveno-bele mogle da preokrenu rezultat. Za 24 minuta igre Pazovčanke dolaze do 17:25 i 1:2.

Posle početnih 3:3 gošće su se još jednom rezultatski odlepile i naterale Musulin na tajm-aut (4:7). To nije dalo rezultata, zatim je mesto tehničara ponovo zauzela Mila Đorđević, ali Jedinstvo ima velikih +6 na obaveznoj pauzi – 6:12. Ušla je i Bukilić umesto Stijepić, ali crveno-bele nisu uspevale da smanje zaostatak. Pazovčanke su došle do maksimalnih +9 na 8:17, kontrolisale sve segmente igre, a Zvezda je samo donekle ublažila poraz 1:3, 19:25.

Još jednom je najefikasnija u Zvezdi bila Bojana Milenković sa 16 poena, dok je Lukić zabeležila 12. Dvocifrene su bile i Čanak i Trnić sa po 10. Sara Sarkadžija bila je ubedljivo najbolja u pobedničkoj ekipi sa 23 poena.

Sledećeg vikenda Zvezda gostuje ekipi MD Zrenjanina u poslednjem kolu prvog dela prvenstva.