FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Новогодишњи поклон Звезде – „плус 48“ против Задра!

Црвена звезда МТС савладала је Задар са чак 48 поена разлике у 16. колу АБА лиге, 113:65.

Наш тим је доминирао од првог тренутка утакмице, имао и +56 након три четвртине, а онда су Звездини играчи спустили гас и допустили гостима да спусте разлику испод 50 поена, уколико им то представља утеху…

16. коло АБА лиге

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – ЗАДАР 113:65 (30:11, 37:16, 29:13, 17:25)

Хала: Александар Николић
Гледалаца: 8 450
Судије: Драгојевић, Шпендл, Шундић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 17, Дангубић 14, Митровић 16п, 10ск, Лазић 10, Добрић 8, Симоновић 15, Ракићевић 2, Џенкинс 8, Гудурић 8, Јовић 2, Кузмић 2, Бјелица 11

ЗАДАР: Башић, Брзоја 10, Јеленковић 2, Крајина 12, Маринковић 20, Рамљак 4, Шпалета, Вранеш 4, Вркић, Бараћ 13

Док је у гостујућем тиму једино Маринковић био на свом нивоу и постигао 20 поена, у црвено-белом дресу видели смо велики број расположених играча. Капитен Лука Митровић је постигао 16 поена (6/6 за два, 1/1 за три, 1/1 пенали), ухватио 10 лопти и поделио 3 асистенције, 2 украдене лопте за 32 индексна поена. Волтерс је постигао 17, Симоновић 15, Дангубић 14, Бјелица 11, а Лазић 10. Сви играчи су улазили у игру и сви се уписали у стрелце, а прилично су одморили Јовић, Џенкинс, Симоновић и Кузмић, што ће бити веома значајно за наредне мечеве и тежак распоред у јануару.

4/4 (17:25)

Задрани су ушли у последњи период са циљем да колико је то могуће смање огроман заостатак из прва три периода и успевали су у томе. Мало су спустили гас наши играчи и допустили Задру да разлику спусти испод 50 поена, али је та предност враћена у 38. минуту (111:61). До краја, гости су успели само да дођу до -48, а наш тим прослави убедљив тријумф.

3/4 (29:13)

Дејан Радоњић није дозволио својим играчима опуштање у трећем периоду игре, у којем је Звезда дошла на корак од 100 постигнутих поена. Већ у 28. минуту наш тим имао је 89 на свом конту, а Бјелица пропустио прилику да „заокружи“ на 90. Симоновић је отворио четвртину тројкама, a oдлично ју је затворио Волтерс, па су црвено-бели дошли до чак +56 (96:40) након 30 минута.

2/4 (37:16)

Гости су мало поправили игру у нападу у другој четвртини, али је наш тим наставио да погађа из свих позиција и поенима Бјелице стигао до +24 (43:19) и невероватна 43 постигнута поена за свега 14 минута игре. Већ половином другог дела игре на паркету су се заједно нашли Ракићевић и Добрић. Ни након тајм-аута гостију није се ништа променило на терену, па је наш тим у 17. минуту стигао до +30 (53:23)!

1/4 (30:11)

Изузетно добро и агилно су наши момци отворили утакмицу и до првог тајм-аута на мечу дошли до предности од 15:6. Одлична одбрана материјализована је поенима Митровића, пре свих, а гости нису имали решења у нападу, па је Звезда константно увећавала предност. На уласку у последњи минут првог периода Звезда је имала +20 (30:10). Први период завршен је резултатом 30:11.