Važno Najnovije Ostalo Streljaštvo

Tri zlata i rekodri za Zvezdine strelce u Sloveniji

Prvog dana 23. turnira vazdušnim oružjem u slovenačkim Rušama, na kome učestvuju takmičari iz osam država zlatna odličja osvojili su naši strelci Zorana Arunović (pištolj) i Milenko Sebić (puška). Arunovićeva je sa reprezentacijom Srbije osvojila i zlatnu medalju u ekipnom plasmanu.

Najubedljiviju pobedu dana ostvarila je Zorana Arunović. U finale je ušla kao prva, sa 387 krugova, šest više od drugoplasirane Mađarice Renate Tobai Sike. Arunovićeva je mnogo pre kraja finala rešila pitanje pobednika, slavila je sa odličnih 245,7 krugova. Bobana Veličković je srebro osvojila sa rezultatom 8,3 kruga slabijim od ostvarenja drugarice iz reprezentacije.

Pobednički rezultat Zorane Arunović vazdušnim pištoljem je i prvi rekord Srbije finala po novim pravilima koja su stupila na snagu 1. januara, a po kojima je finale produženo. Sada pobednik i drugoplasirani gađaju 24 serije (umesto dosadašnjih 20), trećeplasirani 22 (umesto 18)… Ispadanje počinje od 12. serije, a ne od osme, kako je to bilo od 2013. do 2016. godine.

Ostvarenja Sebića (249,1) i Grgića (215,2) su takođe automatski novi državni rekordi finala, jer miting u Rušama je prvo takmičenje za reprezentaciju Srbije po novim pravilima, a ispunjava uslove za priznavanje srpskih rekorda, za šta je neophodno učešće bar pet država.

Sebić je u putu do zlata veliku borbu vodio sa Japancem Šimadom, koga je nadmašio za dva deseta dela kruga. Milutin Stefanović je osvojio treće mesto ispred Mađara Ištvana Penija, koji je blistao u kvalifikacijama, ali je ostao bez medalje.