ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Црвено-беле убедљивом победом започеле годину

Кошаркашице Црвене звезде славиле су у последњој утакмици 15.кола ЖКЛС у Врбасу, против домаће екипе Врбас Медела 80-55 (18-18, 17-8, 21-14, 24-15). Александра Катанић је била најефикаснија са 19 поена.

Након фуриозног почетка домаће екипе и серије 11-0, успеле су играчице Драгана Вуковића да се пробуде и да у последња два минута прве деонице дођу до изједначења. Три минута без коша на старту друге четвртине, а онда је Црвена звезда како се испоставило серијом 7-0 преломила утакмицу и стигла до предности коју није испуштала до краја сусрета.

Одмах на старту треће четвртине, црвено-беле стижу и до двоцифрене предности, коју су у наставку меча само увећавале. Максимална предност Црвене звезде +25, коју је поставила Милина Мишељић за 0-55, што је и коначан резултат утакмице.

Најефикаснија је била Александра Катанић са 19 поена, Снежана Богићевић је додала 17. У редовима домаћих истакла се Степановић, најефикаснија на мечу са 23 поена и 15 скокова.

Звезда је победом започела 2017. годину. Нема пуно времена за славље, јер већ у среду Црвена звезда гостује у Старој Загори, екипи Берое, у наставку такмичења WABA лиге.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 2 (2ск 2ас), Тешић, Прља 4 (4ск 5ас 2укл), Богићевић 17 (5ск 3укл), Зукановић 2, А.Катанић 19 (7ск 3ас 4укл), Ћирић 5 (2ск 3блк), Наумчев 10 (3ск 1ас 1укл), Бојовић 2, Чубра, Ђорђевић 9 (7ск 2укл), Мишељић 10 (3ск 4укл). Тренер: Драган Вуковић.