ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Црвено-бели у Лакташима наставили победнички низ

Кошаркаши Црвене звезде славили у Лакташима деветнаесту победу из деветнаест мечева у АБА лиги, 68-77 (15-16, 23-23, 8-19, 22-19). Најефикаснији је био Марко Симоновић са 22 поена.

Пред 3000 хиљаде гледалаца у дворани у Лакташима, црвено-бели су заслужено стигли до нових бодова, посебно добром игром у одбрани која је виђена у већем делу другог полувремена.

У тиму због повреде није било Немање Дангубића. Најефикаснији у екипи Црвене звезде мтс, у којој је тренер Дејан Радоњић пажљиво расподељивао минутажу због великих обавеза и две евролигашке утакмице које следе црвено-белима у наредних 5 дана, био је Марко Симоновић који је убацио 22 поена, Милко Бјелица је додао 11, Нејт Волтерс 10, а Стефан Јовић је за само 18 минута имао 8 асистенција, уз 3 поена.

Црвено-бели су већим делом меча контролисали дешавања на паркету дворане у Лакташима у којој је био и велики број присталица Црвене звезде из Републике Српске, највећу предност имали су током друге четвртине 30:23, али је након добре роле некадашњег играча Звезде Вука Радивојевића домаћин ухватио прикључак на полувремену, било је 38-39. На старту треће четвртине, Игокеа је повела понедима Рикића и са 42-39, али је екипа Дејана Радоњића појачала игру у одбрани, док су у нападу погађали Џенкинс, Јовић, Кузмић, Лазић и Симоновић…

Серијом 13-0 шампион АБА лиге је преузео контролу над утакмицом, дозволио само 8 поена у трећој четвртини, а у последњој, одржавао предност која је и расла до +13 након нове тројке Симоновића за 48:61, и 50:63 након поена Волтерса.

На крају, Црвена звезда мтс је испунила основни циљ, победила је у утакмици која је трајала 80-ак минута, тренер Радоњић је указао шансу готово свим играчима и делио им минутажу, а велики број навијача Звезде из Републике Српске отишао је кући задовољан.

Екипа Црвене звезде мтс враћа се за Београд, где ће се до понедељка припремати за пут у Виторију, који је планиран за 16.30 часова одмах након тренинга у дворани „Александар Николић“

19. коло, АБА лига

Игокеа – Црвена звезда мтс 68-77 (15-16, 23-23, 8-19, 22-19)

Лакташи, „Спортска хала“
Гледалаца: 3.000
Судије: Белошевић, Мајкић, Арсенијевић,

ИГОКЕА: Пашајлић 4, Мићовић 15, Талић 6, Шибалић 8, Пешаковић 5, Милошевић 4, Радивојевић 18, Махковић 4, Илић, Рикић 4. Тренер: Драган Бајић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 10 (2ск 1ас), Томпсон 4, Митровић 2 (2ск), Лазић 5, Добрић 3, Симоновић 22(5ск 2ас), Ракићевић, Џенкинс 6 (4ск 3ас), Гудурић 7 (2ск 1ас), Јовић 3 (4ск 8ас), Кузмић 4 (6ск 5укл), Бјелица 11 (4ск). Тренер: Дејан Радоњић

ТОК МЕЧА

1/4 (15-16)

Јовић, Гудурић, Симоновић, Митровић и Кузмић за Црвену звезду, Пашајлић, Радивојевић, Махковић, Милошевић и Рикић за Игокеу.

Махковић поенима отвара утакмицу, узвраћа првим поенима за Звезду Симоновић, на асистенцију Јовића. Након поена Симоновића погодили су Гудурић и Митровић. Прва четвртина је протекла у серија. Након Звездине серије 5-0, Игокеа је направила мини серију (4-0), затим Звезда узвратила 6-0. Игокеа је успела да изједначи на 11-11, а Бјелица и Томпсон донели Звезди предност, 11-16. Игокеа је до краја четвртине успела да снизи Звездину предност за коначних, 15-16.

Симоновић 6, Бјелица 5

2/4 (23-23)

Тројка Лазића и поени Бјелице, за предност Звезде. Игокеа је узвратила тројком Шибалића и поенима Мићовића са пенала. Тројка Симоновића, поени Бјелице и Волтерса са плус седам црвено-белих у Лакташима, 23-30.

Звезда чува стечену предност у Лакташима, тројке Радивојевића и Добрића, на полувреме се иде резултатом 38-39.

Бјелица 11п 4ск, Симоновић 11п 4ск

3/4 (8-19)

Близу три минута без коша на старту другог полувремена, Прве поене постиже Пашајлић са пенала за прву предност Игокее након старта утакмице. Доста грешака на обе стране и велики број промашаја. Поени Рикића, Звезда има 0-6 из игре у трећој четвртини, Игокеа води 42-39.

Фуриозна серија црвено-белих 10-0, тројке Џенкинса, поени Јовића и Лазића, за 42-49. Серија и шест везаних поена Марка Симоновића за прву двоцифрену предност Звезде на мечу, 46-58 за крај трећег периода.

Симоновић 17п 5ск, Бјелица 11п 4ск

4/4 (22-19)

Одржавају стечену предност црвено-бели у последњем периоду игре. Симоновић је наставио серију новом тројком, поени Волтерса, две везане тројке Марка Гудурића за мирну завршницу и сигуран пут као 19. победи из 19 мечева у АБА лиги.