ВажноКлупска дешавањаНајновијеРепрезентацијаФудбал

Костарика на Голд Купу, Руиз на терену у финишу меча

Репрезентација Костарике обезбедила је пласман на КОНКАКАФ Голд Куп новим ремијем на Купу Централне Америке. Џон Руиз је у игру ушао у 76.минуту.

Костарика је ремизирала са Хондурасом (1:1), а трећи реми у четири сусрета је био довољан да се избори пласман међу прве четири екипе турнира и пласман на Голд Куп.

Руиз је поново у игру ушао са клупе, овог пута је имао доста мање времена него у прошлом мечу. У игру је ушао у 76.минуту. Калво је донео реми Костарики голом у 59.минуту.

У последњем колу турнира, Костарика игра против домаћина Панаме, а меч је без резултатског значаја јер су обе репрезентације обезбедиле пролаз. Надамо се и већој минутажи за Руиза.

Џон Руиз је одиграо три меча на тутниру. Први од самог старта до последњем минута, у прошлом мечу је ушао на полувремену, а против Хондураса је добио мање од двадесет минута.

На припремама у Словенији, Црвена звезда је убедљиво славила у првом мечу. Руиз ће се екипи прикључити пред пут на другу фазу припрема на Пафос, Кипар.