ВажноДомаћа такмичењаОдбојкаОдбојка

Одбојкаши без проблема до нове победе у Суперлиги

У дванаестом колу Суперлиге Србије, одбојкаши Звезде су дочекали екипу Клека, после врло тешког меча и велике победе у ЦЕВ Купу. Црвено-бели су славили са 3:0 (25:20, 25:20, 25:18) после нешто више од сат времена игре, уз још једну одличну партију Александра Благојевића.

Гости су први дошли до осетније предности у првом сету (4:7). Црвено-бели су реаговали са два везана поена, а убрзо су и поравнали резултат (8:8). Блок поеном Машуловића, Звезда је и повела (11:10), а минималну предност је имала и на техничком тајм-ауту (12:11). Вељовић ас поеном увећава разлику (15:13), након чега су гости везали два поена. Грешка Клечана приморала је њиховог тренера да реагује тајм-аутом (19:17), али то није пореметило нашу екипу, с обзиром да су уследили одлични сервиси Благојевића (један ас, и две једва пребрачене лопте од стране гостију у Звездино поље након сервиса), па је уследио нови предах (22:17). Настављена је серијa, коју гости коначно прекидају са два везана поена, да би блок Вељовића донео нашем тиму пет сет лопти. Друга је реализована – 1:0 (25:20).

Црвено-бели су повели у другом сету након серије од 3:0 (5:4). Клек се вратио у вођство (6:7), a на обавезној паузи у сету, гости су имали два поена предности (10:12). Блок Машуловић-Гмитровић доноси изједначење  (12:12), али је Клек потом везао три поена, па је Кобиљски реаговао тајм-аутом (12:15). Стигли су гости и до +4, па је тренер наше екипе покушао изменама да размрда екипу (13:17). Звезда везује три поена и враћа се резултатски у сет (16:17). Блок Звезде је био сигуран и после тајм-аута гостију, па је серија продужена, а после грешке Клечана, уследила је нова пауза (18:17). Нејић је и даље наставио са добрим сервисима, тек након шестог везаног поена нашег тима, гости освајају поен (19:18), али серија је прекинута само на кратко (21:18). Звезда је стигла до четири сет лопте, а Благојевић је реализовао већ прву – 2:0 (25:20).

Гости се нису предавали и започињу трећи период игре са 1:3. Звезда се нападима Благојевића и грешкама екипе Клека вратила и повела са 6:4, па је уследио тајм-аут тренера Дапчевића. Направили су и црвено-бели неколико грешака па је резултат изједначен на 10:10. Поново је Благојевић одличним нападима правио разлику и црвено-бели воде са 12:10 на техничком тајм-ауту. Клечани нису одустајали и резултатска неизвесност траје до 17:16, када наш тим прави серију 6:0 и решава питање победника у трећем сету. Шансу до краја добио је и млади Никола Мељанац, забележио поен из напад, а Нејић је ставио тачку на овај меч – 25:18, 3:0.

Сјајни Александар Благојевић забележио је 27 поена, док је двоцифрен био још Машуловић са 10. У гостујућој екипи истакао се Атељевић са 12 поена.

У наредном колу црвено-бели гостују екипи Новог Пазара.