ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновијеРегионална лига

Кошаркашице славиле и у другом дербију!

Кошаркашице Црвене звезде савладале су у градском дербију Партизан 1953, 69-59 (19-19, 13-16, 25-10, 12-14), у оквиру 4.кола WABA Суперлиге. Најефикаснија је Снежана Богићевић са 23 поена.

Црвеној звезди је припао и други дерби против Партизана. Након победа у ЖКЛС, Звезда је славила и у првом дербију у WABA лиги. Одлично друго полувреме Црвене звезде је пресудило победника.

Почетак меча је припао Партизану, захваљујући Милани Живадиновић и Иванки Матић, серија 7-0. Уродио је плодом тајм-аут Драгана Вуковића, па је Црвена звезда преко Мине Ђорђевић и капитена Александре Катанић истопила предност ривала, а везаним поенима Снежане Богићевић, уз тројку, изједначила и повела. Кош за кош до краја првог периода, Живадиновић је одржавала Партизан, Мина Ђорђевић поставила коначних 19-19.

Други период почиње поенима уз фаул Милованоић, а црвено-беле узвраћају серијом 6-0, новом тројком Богићевић и првим поенима, такође уз фаул, Милице Бојовић. Звезда је одржавала предност до средине друге четвртине, када је Живадиновић поново повезала редове гошћи и серијом 6-0 вратила предност свом тиму. Предност од три поена Партизан је задржао до полувремена, а опет је Мина Ђорђевића поенима поставила 32-35.

Трећа четвртина је одлучила победника дербија. Некако ове сезоне када је потребно Милина Мишељић погоди за три поена, тако је и сада тројком изједначила резултат, Милана Живадиновић одржавала предност Партизана везаним поенима, а црвено-беле мало помало преузеле предност и ривала сломиле тројком Иване Катанић. Уследила је победничка серија 10-0, коју је са пенала започела Мишељић, а наставила Снежаном Богићевић, да би 57-45 поставила Мина Ђорђевић поново.

Црвено-беле су наставиле у свом ритму и на самом старту последњих десет минута. Серија 8-0, и нова тројка Богићевић за максималних +20, 65-45. Партизан без поена пуних 5 минута, да би Живадиновић и Матић успеле да преполове разлику Звезде и изборе пристојан пораз Партизана у Баскет Ситију. У последњој четвртини, резултатски најнеефикаснијој, није последње поене постигла Мина Ђорђевић, већ Милана Живадиновић за коначних 69-59.

Снежана Богићевић 23 поена, 3/4 за три, најефикаснија на мечу. По 13 кошева постигле су Александра Катанић и Мина Ђорђевић, велики допринос и Мишељић са 7 поена и 7 скокова. У редовима гостујуће екипе, Иванка Матић дабл-дабл учинак (20 поена, 11 скокова), одлична вечерас Живадиновић са 17 поена, дабл-дабл Миловановић, 11 поена 11 скокова.

Пета узастопна победа Црвене звезде, трећа у WABA Суперлиги. Црвена звезда је победом у дербију дошла на деобу пете позиције, а наредни противник је дужник, екипа Беоре из Старе Загоре, 15.фебруара. Пре тога, следи дуел у домаћем шампионату, у „Баскет сити“ стиже екипа Вршца.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 6 (3ск 3ас), Тешић, Прља 2 (1ск 1ас), Богићевић 23 (4ск 3ас), Зукановић, А.Катанић 13 (7ск 6ас), Ћирић (1ск 1ас), Наумчев 2, Бојовић 3 (3ск 1ас), Чубра, Ђорђевић 13 (7ск 4укл), Мишељић 7 (7ск 1ас). Тренер: Драган Вуковић.