ВажноНајновијеОсталоХокеј

Тријумф Црвене звезде у Новом Саду

Хокејаши Црвене звезде савладали су екипу Војводине резултатом 7:3 (3:1, 2:1, 2:1), у утакмици број 17. Првенства Србије у сезони 2016/17 играној у леденој дворани „Спенс“.

Београдски „црвено-бели“ забележили су седми узастопни тријумф у шампионату и практично обезбедили прво место на крају лигашког дела такмичења.

Још једну фантастичну партију пружио је руски интернационалац Александар Зубрицки који је чак четири пута био стрелац, уз једну забележену асистенцију. По један гол и асистенцију имао је Војин Драговић, док су се у стрелце уписали и Евгени Леонов и Иван Главоњић.

Ипак, најјачи утисак вероватно је оставио белоруски нападач Михаил Бухкин који је још једном потврдио звање првог асистента лиге, забележивши чак шест додавања за гол од седам погодака нашег тима.

Црвена звезда сада има 21 освојен бод из осам одиграних утакмица, Војводина је друга са 12 уз меч више. Трећи је Партизан који има 11 бодова и утакмицу мање од Новосађана и НС Старса који се налази на последњој позицији са пет бодова.

ВОЈВОДИНА – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)
Нови Сад – Ледена дворана „СПЕНС“. Судије: Ђорђе Фазекаш и Давид Пердув. Казне: Војводина 59 минута, Црвена звезда 49 минута.
ВОЈВОДИНА: Станковић (28 одбрана), Дроздик, Ганер, Јерковић, Малетић, Милићевић (1ас), Милојковић, Надашки 1, Томашевић, Тумбас, Бабић 1 (1ас), Ченгери, Екмешчић 1, Матавашиш, Меселџић, Николић (1ас).
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Фехер (24 одбране), Јешић, Леонов 1 (1ас), Николић, Пајевић, Сољанкин-Пастернак, Анђелковић, Бухкин (6ас), Даниел, Драговић 1 (1ас), Главоњић 1, Ивковић, Зубритски 4 (1ас).