ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Звездина серија се наставља

Кошаркашице Црвене звезде забележиле су и шесту узастопну победу. У „Баскет ситију“ савладана је екипа Вршца 79-69 (19-23, 19-15, 19-15, 22-16). Најефикаснија је била Снежана Богићевић са 26 поена.

Наставак победничке серије Црвене звезде у оквиру 18.кола Женске кошаркашке лиге Србије. Изабранице Драгана Вуковића реванширале су се Вршчанкама за пораз у првом делу шампионата.

Након почетног испитивања снага, обе су екипе су имале две серије за предност, али је екипа Вршца први период решила у своју корист новом серијом 9-0, преко трија Митов-Мандић-Мршић. 19-23. Управо је преко поена Мандићеве са пенала, Вршац дошао до највеће предности (22-28), у уводним минута друге четвртине. Звезда је одговорила са две брзе серије по 6-0 и дошла до предности, а на одмор се отишло егал резултатом 38-38, поенима Мине Ђорђевић.

Мандић је тројком оторила друго полувреме, а црвено-беле са нове две серије преломиле утакмицу у своју корист. Вршац је успео до краја четвртине да се резултатски одржава у игри, али на старту четвртог дела Богићевић и Ђорђевић су отклониле све сумње око победника сусрета у „Баскет ситију“. Током последњих 10 минута, Црвена звезда је одржавала 10 поена предности, а максимална предност црвено-белих била 13 поена (72-59).

Снежана Богићевић поново најефикаснија, нови двоцифрени учинак- 26 поена. Нови дабл-дабл учинак Мине Ђорђевић (19 поена 11 скокова). У редовима Вршца, 19 поена Митов, 16 кошева Мандић.

За Црвену звезду није наступила Јелена Ћирић, а дебитовала је Јелена Јовановић. Црвено-беле у среду дочекују бугарски Берое, у 5.колу Суперлиге. А наредног викенда гостују у Шапцу, у наставку ЖКЛС.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 8 (3укл), Тешић, Зукановић, Прља 10 (3ск 4ас 2укл), Богићевић 26 (4ск 2ас 2укл), А.Катанић 4 (4ск 4ас 3укл), Наумчев 4 (3ск 2укл), Бојовић 3 (5ск 2ас), Чубра, Ђорђевић 19 (11ск), Јовановић (1ас 1укл), Мишељић 5 (3ск 2ас). Тренер: Драган Вуковић.