ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Пораз рукометаша у Аранђеловцу

Пораз рукометаша Црвене звезде у Аранђеловцу од екипе Шамота 27:26 (12:14), у 16.колу Суперлиге, првом колу наставка. Најефикаснији је био Виктор Матичић са 6 голова.

Трећи пораз у сезони за црвено-беле, трећи на гостовањима након Суботице и Панчева. Пуна дворана „Шумадија“, велика подршка рукометашима Црвене звезде.

Црвена звезда је боље отворила утакмица, повела голом Мошића, а у 12.минуту водила 3:5. Шамот се пробудио уз подршку публике и серијом 4:0 прешао у вођство. Два гола предности домаћи тим је одржавао до финиша полувремена, када су узвратили упорни црвено-бели преко Мошића који је постигао три везана гола, са два гола капитена Дејана Бабића и Андрејевића у последњем минуту отишли на одмор са 12:14. Душан Андрејевић је постигао спектакуларан погодак уз звук сирене за полувреме, искористио је успаваност домаћих и погодио са своје половине.

Сјајан старт другог полувремена Црвене звезде. Наставак серије и игре из финиша првог полувремена и вођство у 34.минуту од пет гола предности, 12:17. Шамот је био пуних 8 минута без гола, ако рачунамо и првих двадесет минута игре, и очекивало се да ће црвено-бели рутински привести утакмицу крају. Иако се Шамот није предавао, стигао до два гола минуса, изабраници Ненада Перуничића су одржавали предност све до 50.минута, када је уследио велики пад у игри, велики пад концентрације. Домаћин тим ношен подршком са трибина је то искористио, направио нову серију и дошао до предности. Младен Шотић није искористио шансу за Звезду, Милинић јесте за Шамот за 27:25 у 57.минуту. Коначан резултат је убрзо поставио Матичић, а голман домаћих Ђорђевић се истакао до краја меча одбрана и донео свом тиму веома вредан и велики тријумф.

_BTS1082

Упркос неуспеху у Аранђеловцу, Црвена звезда је и теоретски обезбедила пласман у плеј-оф. У наредном колу нас очекује „Вечити дерби“ у Шумицама.

Рукометни клуб Црвена звезда се захваљује навијачима на подршци у Аранђеловцу.

Шамот 65 – Црвена звезда 27:26 (12:14)

Аранђеловац, дворана: Шумадија. Гледалаца: 1.500. Судије: Мошорински и Панџић. Седмерци: Шамот 65 6 (5), Црвена звезда 6 (6). Искључења: Шамот 65 12, Црвена звезда 12 минута.

ШАМОТ 65: Пешић 2, Милићевић, Илић, Ранковић 1, Радосављевић 3, Живојиновић 5, Прашчевић 5, Чоловић, Глишић 1, Томић 2, Ломић 4, Милинић 3, Шиник, Живковић, Митровић, Ђорђевић. Тренер: Марко Обрадовић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Шотић 5, Павловић, Мошић 4, Ћоровић 1, Продановић 1, Андрејевић 1, Љубојевић, Љубеновић, Столић, Шћепановић, Златановић, Матичић 6, Бабић 3, Кљајић 4, Леовац, Бабић 1. Тренер: Ненад Перуничић