ВажноНајновијеОсталоХокеј

Звезда убедљива против „вечитог ривала“

Хокејаши Црвене звезде савладали су Партизан резултатом 7:1 (2:1, 2:0, 3:0), у утакмици број 22 Првенства Србије играној у леденој дворани „Пионир“.

По два гола у трећем овосезонском тријумфу Звезде у „вечитим дербијима“ постигли су Александар Зубрицки (једна асистенција) и Марко Драговић, један погодак уз две асистенције имао је Евгени Леонов, а по гол су постигли Милош Николић и Марк Сољанкин, док је још једном одличан био и Махаил Бухкин са три асистенције.

Црвена звезда је доминирала од почетка до краја сусрета, о чему најбоље сведочи број удараца на гол од чак 67-13.

Победа црвено-белих није променила стање на табели, на којој је Звезда још давно обезбедила прво место, па после девете узастопне победе у лиги сада има девет бодова предности у односу на другопласирану Војводину, од које има један мање одигран меч.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 7:1 (2:1, 2:0, 3:0)
Београд – Ледена дворана „Пионир“. Судије: Ђорђе Фазекаш и Александар Ђокић. Казне: Црвена звезда 6 минута, Партизан 10 минута.
ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Фехер (12 одбрана), Јешић, Леонов 1 (2ас), Николић 1, Сољанкин-Пастернак 1, Живић (1ас), Анђелковић, Бухкин (3ас), Даниел, М.Драговић 2, В.Драговић, Главоњић (1ас), Таракан (1ас), Вуковић, Зубритски 2 (1ас).
ПАРТИЗАН: Павловић (59 одбрана), Ожеговић (1 одбрана), Аџић, Николић, Стоиљковић, Зотовић, Ђуричић, Јанковић 1, Љутовац, Митић, Новаковић (1ас), Ристовић, Терзић (1ас), Вуковић, Ђукић.