FeaturedVažne vestiВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звезда без проблема до финала, повратак Бјелице и Волтерса

Црвена звезда МТС савладала је ФМП из Железника у полуфиналу Купа Радивоја Кораћа, резултатом 76:60, и постала први финалиста такмичења. Наш тим је без већих проблема славио и пласирао се у меч за трофеј, након две године.

За разлику од полуфинала, у екипи су били и Волтерс и Бјелица. Американац је одиграо уводна четири минута последњег периода, док је крилни центар у игри провео последњих шест минута утакмице.

Црвено-бели су стекли прву двоцифрену предност у 6. минуту, а она је константно расла током три четвртине, и до преко 25 поена, да би ФМП покушао и успевао у неколико наврата последњег периода да се „спусти“ на мање од 20 поена заостатка.

Марко Гудурић обележио је првих 20 минута, постигавши чак 21 поен, али је у другом полувремену био у контра ритму, па је забележио неколико промашаја и чак четири изгубљене лопте, али је остао најефикаснији играч екипе.

Радоњић је поново дозирао минутажу, па су Јовић, Кузмић и Џенкинс одиграли мање од 20 минута, док је Добрић још једном доста играо, а Ракићевић добио шансу у финишу утакмице. Свих 12 играча уписало се у стрелце.

Оно што би могло да забрине стручни штаб јесу реализација слободних бацања (7/15) и изгубљене лопте (чак 15).

Финале се игра сутра у 21:00, а противник ће бити победник меча Мега – Партизан, који се игра касније вечерас.

Полуфинале Купа Радивоја Кораћа

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС – ФМП ЖЕЛЕЗНИК 76:60 (27:14, 21:18, 19:13, 9:15)

Хала: Чаир
Гледалаца: 4 000
Судије: Јовчић, Војиновић, Обркнежевић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 2п, 3ск, Томпсон 6п, 3ск, Митровић 4п, 2ск, Лазић 6п, 3ск, 3укл, Добрић 5п, 4ск, Симоновић 10п (3/9 из игре, 3/6 пенали), 4ск, Ракићевић 2, Џенкинс 11п, 3ас, Гудурић 21п, 2ск, 2ас, 2укл, 4изгл, Јовић 3п, 6ас, 3изгл, Кузмић 4п, 5ск, Бјелица 2

ФМП: Раданов 4, Човић 4, Давидовац 7, Апић 6, Лазаревић 5, Бурсаћ, Шешлија, Кутлешић, Жижић 2, Љубичић 18, Остин 12п, 7ск, 5бл, Болден 2п, 9ск, 6изгл

ТОК УТАКМИЦЕ

4/4 (9:15)

Четврти период, који је био само формалност, донео је сјајну блокаду Остина (четврту на мечу) над Томпсоном, али и коначно мало игре, након што је она била испрекидана фауловима у трећем периоду. Разлика се није драстично мењала, а кошаркаши ФМП-а покушавали су да је додатно смање, да би у 34. минуту коначно дошли до мање од 20 поена заостатка.

Радоњић је у прва четири минута игре у 4/4 на терену држао Волтерса, а након тога на паркет послао и Милка Бјелицу.

ФМП је успео до краја да смањи на 16 поена заостатка и заустави Звезду на 9 постигнутих поена у овој четвртини, за коначних 76:60.

3/4 (19:13)

Серијом 10:2 на самом старту треће четвртине Звезда је стигла до нове максималне предности (58:34), па је већ у 23. минуту практично било јасно да је питање победника решено и да ће до краја меча питање бити само којим ће резултатом он бити завршен. Неколико минута на семафору је стајао резултат 60:37, након чега је ФМП везао четири поена и смањио.

Звезда је у последња три минута додала гас, појачала одбрану и успела да стекне још убедљивију предност, коју је екипа из Железника са линије пенала нешто смањила у самом финишу, за крајњих 67:45.

ПОЛУВРЕМЕ

Након првих 20 минута игре, Црвена звезда убедљиво води против ФМП-а у полуфиналу Купа Србије, резултатом 48:32 (27:14, 21:18).

Марко Гудурић је одиграо фантастично прво полувреме и постигао чак 21 поен (3/5 за три, 6/7 за два).

2/4 (21:18)

Не претерано наочитом кошарком почео је други период игре, ФМП је смањио на десет поена заостатка, а незадовољни Радоњић затражио тајм-аут при резултату 31:21. То је уродило плодом, Гудурић се вратио у игру и везао шест поена, а Звезда серијом 10:2 дошла до нове најубедљивије предности, од 16 поена (41:23).

Гудурић је погодио и своју трећу тројку, па је Звезда у 18. минуту први пут стекла више од 20 поена предности (44:23). ФМП је заиграо ангажованије и успео да сведе заостатак на 16 поена.

Марко Гудурић је први период утакмице завршио са 1 поеном (3/5 тројке, 6/7 за два), уз 2 скока, 2 асистенције и 1 украденом лоптом.

1/4 (27:14)

Звезда је очекивано боље отворила утакмицу и сјајном ролом Гудурића, који је постигао 10 поена од првих 13 свог тима, стекла двоцифрену предност већ у 6. минуту (16:4). Црвено-бели су као и против Вршца од првог тренутка заиграли чврсто у одбрани, па је то неутралисало и чак пет промашених пенала и донело експресно убедљиву предност.

Џенкинс је погодио четврту Звездину тројку, за максималних +16 (24:8), али је ФМП направио серију, па је први период игре завршен је нешто мањом разликом и предношћу нашег тима: 27:14.