ВажноЕвропска такмичењаКлупска дешавањаКошаркаМлађе категоријеНајновије

АНГТ: Победа јуниора против Лудвигзбурга

Јуниорски тим КК Црвена звезда мтс победом је отворио евролигашки турнир „АНГТ Марко Ивковић 2017“ пошто је у премијерној утакмици савладао немачки Порше Лудвигзбург са 79-57 (22-15, 17-10, 19-17, 21-15).
Екипа Слободана Клипе је пред 150 гледалаца у дворани „ФМП“ у Железнику контролисала утакмицу од самог старта, на крају прве деонице након две тројке Алексе Ускоковића, црвено-бели су стигли до 22-15. Уз добру игру Вука Ђорђевића, Лакића и Пауновића, екипа Црвене звезде мтс је наставила да повећава предност, па је на полувремену био 39-25.

У другом полувремену поменутом квартету придружили су се Пауновић (13 поена), Момиров (6 асистенција) и Стајчић (9 скокова) па су црвено-бели на крају стигли до сигурне и заслужене победе на старту турнира, пред други меч у петак који их очекује у 20 часова против екипе Партизана.

Црвена звезда мтс: Лакић 10, Живановић 5, Радаковић, Бубања 3, Момиров 5 (6ас), Ђорђевић 13 (5ск), Симовић 9 (8ск), Томашевић 4, Пауновић 13, Илић 4.