ВажноВечити дербиДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице убедљиво до треће победе у дербију ове сезоне!

Кошаркашице Црвене звезде оствариле су и трећу победу у градском дербију над Партизаном 1953 у хали „Ранко Жеравица“ на Новом Београду, 82-53 (27-17, 21-10, 14-17, 20-9). Најефикаснија је била Мина Ђорђевић са 19 поена.

Веома убедљив наступ и победа црвено-белих девојака на Новом Београду. Од самог старта су изабранице Драгана Вуковића са великом жељом и мотивацијом приступиле утакмици што је резултирало веома убедљивом победом.

Црно-беле су само на старту меча биле у игри, а онда је уследила серија 8-0 којом се Звезда одлепила и створила предност, коју је до краја меча само повећавала. Већ почетком друге деонице тројком капитена Александре Катанић, Звезда је дошла до двоцифрене предности, а серијом 9-0 већ у 15.минуту наговестила победника меча. Партизан је био три минута без коша, а постигао је 10 у другој четвртини. На полувремену је било 48-27 за Црвену звезду, а могло је бити још убедљивије.

Трећа четвртина је припала црно-белима, Живадиновић је разиграла саиграчице, међутим ни у једном моменту није угрожена предности Црвене звезде. На старту последњих 10 минута, серијом 8-0 Црвена звезда је решила питање победника и отклонила сваку могућу сумњу. Партизан је био пет минута без коша, када је Живадиновић прекинула Звездину серију. Одговорно до краја су одиграле црвено-беле, у серијама повећавале предност, а тачку на сусрет је поставила Александра Катанић тројком за коначних 82-53.

Могла је Звезда и убедљивије да слави у трећем међусобном дуелу. Потпуна контрола скока, потпуна контрола утакмице. Чак 45 скокова црвено-белих наспрам 26 Партизана. Звезда имала више асистенција него домаћи скокова (27). Партизан је забележио 13 асистенција, 7 су дело Живадиновић.

Мина Ђорђевић најефикаснија са 19 поена, дабл-дабл капитена Катанић – 18 поена 10 скокова. У Партизану, Миловановић 18 поена, Живадиновић 13.

Црвено-беле у наредном колу дочекују Новосадску ЖКА у „Баскет ситију“, а до почетка плеј-офа остале су још две утакмице. Уколико Звезда оствари обе победе у одлучујуће борбе за шампиона креће са другог места и имаће предност домаћег терена у полуфиналу.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 11 (5ск 3ас), Тешић, Прља 6 (6ск 7ас 3укл), Богићевић 8 (5ск 5ас), Зукановић, А.Катанић 18 (10ск 4ас 2укл), Ћирић 2, Наумчев 2 (3ск 2ас), Бојовић 12 (2ск), Ђорђевић 19 (8ск 4ас), Мишељић 4 (5ск 3укл). Тренер: Драган Вуковић.