ВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

ФМП и трећи пут савладан у сезони, 24. победа шампиона

ФМП 24 рецка шампиона

Кошаркаши Црвене звезде забележили 24. победу у 25.кола АБА лиге у Железнику, ФМП – Црвена звезда 76-84 (22-23, 16-21, 13-18, 25-22)! Најефикаснији Бјелица са 17 поена.

Ни на овом мечу Дејан Радоњић није могао да рачуна на све играче. Немања Дангубић је после два месеца поново био на клупи, али само да би попунио број играча и није улазио у игру. Стефан Јовић и Огњен Добрић нису играли због повреда.

Добро отварање утакмице, две тројке Џенкинса у серији 8-0 за почетну предност. Брзо се консолидовао ФМП и држао резултатски егал до средине полувремена. Звезда је новом серијом успела да се одлепи, међутим уследио је период од три минута без коша. Волтерс и тројка Симоновића из трећег покушаја за крај првог полувремена, 44-38.

Контрола скока домаћих (15/13), али обе екипе само по један офанзивни скок. Звезда је имала 10 одузетих лопти, уз 12 асистенција, и 15 шутева за три поена (6/15).

У трећој четвртини Звезда решава меч. Дозволила је противнику само 13 поена, одиграла рутински и са двоцифреном разликом ушла у последњих десет минута. У последњој четвртини, црвено-бели су на старту дошли до плус 15, тројком Лазића, што је била највећа предност на мечу у неколико наврата. Константно су одржавали предност изабраници Дејана Радоњића у игри кош за кош у последњој четвртини, и мало опуштеније него у претходне три четвртине. На крају, Звезда слави 24. победу у АБА лиги, трећу у сезони против ФМП-а, 84-76. Ово је био први пораз екипе из Железнике на домаћем паркету у 2017. години.

Бјелица расположен, најефикаснији са 17 поена. Лазић 16 поена, Волтерс 15 поена уз 6 асистенција. У редовима домаћих, одлична партија Давидовца 16 поена, Болден је забележио 15 поена.

Већ у петак Црвену звезду очекује дуел против Реала у Мадриду, у 25.колу Евролиге. А у последњем колу АБА лиге Будућност у Пиониру, највероватнији противник и у плеј-офу.

25.коло, АБА лига

ФМП – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА мтс 76-84 (22-23, 16-21, 13-18, 25-22)

Београд, дворана у Железнику.
Гледалаца: 700
Судије: Радовић, Херцег, Шпендл

ФМП: Давидовац 16, Апић 10, Лазаревић 13, Бурсаћ, Шешлија, Кутлешић 2, Жижић, Љубичић 9, Остин 11, Каплановић, Болден 15. Тренер: Бранко Максимовић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 15 (4ск 6ас), Томпсон (3ск), Дангубић, Митровић 9 (8ск 5ас 3укл), Лазић 16 (2ск 2укл), Симанић, Симоновић 5, Ракићевић (1ск 4ас), Џенкинс 10 (3ск 6ас 3укл), Гудурић 6 (2ас 4укл), Кузмић 6 (2ск), Бјелица 17 (4ск 1ас 1укл). Тренер: Дејан Радоњић

ТОК МЕЧА

1/4 (22-23)

Волтерс, Џенкинс, Лазић, Митровић и Кузмић започињу утакмицу. Апић поенима отвара меч, следи серија Звезде 8-0, уз две тројке Џенкинса. Консолидовао се ФМП до средине првих десет минута и изједначио, 14-14.

Шест везаних поена Бранка Лазића, нова предност, коју смањује Болден тројком. Поново је ФМП у резултатском егалу, захваљујући Болдену, Бјелица са пенала доноси Звезди преност након првих 10 минута, 22-23.

Џенкинс, Лазић 6п

2/4 (16-21)

Прва предност ФМП-а након почетних 2-0, сјајан потез Остина, step back за три поена. Бјелица је брзо постао први двоцифрени играч на мечу, 10 поена. И даље ФМП одржава резултатски егал и за сада је у мечу. Половином првог полувремена је 32-32, fade away Стефана Лазаревића. Тројком узвраћа Марко Гудурић, његови први поени на мечу, затим Бјелица за два са полудистанце, без промашаја за два поена (4/4). Серију 7-0 наставља Нејт Волтерс, након два промашена пенала Болдена, 32-39.

Апић и Кутлешић смањују предност црвено-белих, који су без коша пуна три минута. Нови поени Остина, али Волтерс уз продор и фаул прекида Звездин пост. Симоновић погађа тројку из трећег покушаја за серију 5-0 и 38-44 на полувремену.

Бјелица 12, Волтерс 9п 5ас

3/4 (13-18)

Звезда отвара друго полувреме са 0/3 за три, и пет промашаја. На истеку другог минута Давидовац погађа уз фаул Џенкинса. Гудуриииић! Друга тројка за њега, седма за Звезду! Добра одбрана, везани поени капитена Митровића, Црвена звезда поново има +7, 44-51, што је највећа предност на мечу.

Везани поени Кузмића, Звезда има +9 (46-59), највећа преност на мечу. Одмах је узвратио Давидовац за три поена, из дриблинга, затим и Остин преко Бјелице, али је Лазић вратио ствари на почетак за домаће, 51-58. Тајм-аут, ФМП.

Звезда поново на +9, након прве четвртине први поени за Џенкинса, након свог уобичајеног продора. Нови поени Џенкинса, за нову највећу предност на мечу, прву двоцифрену, и за крај треће четвртине, 51-62!

Бјелица 12, Волтерс 9п 5ас, Лазић 9

4/4 (25-22)

Волтерс погађа из дриблинга, узвраћа Остин. Победник је одлучен практично у трећој четвртини, а Црвена звезда одржава константну предност у Железнику. Игра се кош за кош, мало опуштеније него у претходне три деонице.

ФМП успева да смањи минус серијом 9-0, али не и да угрози Звездину предност и 24. победу у АБА лиги у 25 утакмица! На крају, Звезда слави у Железнику