ВажноДомаћа такмичењаНајновијеРукомет

Звезда славила у Пожаревцу

Рукометаши Црвене звезде савладали су у Пожаревцу домаћина 34:29 (16:15), у претпоследњем колу регуларног дела Суперлиге. Најефикаснији је био Виктор Матичић са 10 голова.

Одмарао је неколицину стандардних првотимаца тренер Перуничић. Иако се од почетка сусрета играло гол за гол, динамично, црвено-бели су имали први предност од два гола. Домаћи тим је успео да серијом у 21.минуту поведе 13:10. Уследио је Звездин ритам, два брзе серије, 4:0 за крај полувремена – 16:15.

Јак отпор су пружили Пожаревљани и у другом полувремену, и поред константног вођства Звезде, све до средине других 30 минута, када су црвено-бели новом серијом дошли до четири гола предности и мирно и рутински привели утакмицу крају.

Најефикаснији је био Виктор Матичић са 10 голова, Филип Шћепановић је постигао 7. У редовима домаћина, бивши Звездин капитен Бобан Живковић је постигао 11.

У последњем колу Црвена звезда у „Шумицама“ дочекује Слогу из Пожеге.

ПОЖАРЕВАЦ – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 29:34 (15:16)

Пожаревац, дворана: „СЦ Пожаревац“. Гледалаца: 200. Судије: Јевтић Ђорђе и Милош (Лазаревац). Седмерци: Пожаревац 7(6), Црвена звезда 3(3). Искључења: Пожаревац 6, Црвена звезда 14 минута.

ПОЖАРЕВАЦ: Витас, Стокић, Живковић 11, Петковић 3, Адамовић, Вељковић, Митровић 3, Бјелинић, Радисављевић 3, Чаваљуга 3, Сабелник, Антељ, Алчаковић 1, Тодоровић 4, Стошић, Вујнић 1.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Јанкетић, Шотић, Павловић 6, Мошић, Продановић 3, Андрејевић 2, Гачевић, Љубојевић 3, Љубеновић, Шћепановић 7, Златановић, Палевић 3, Матичић 10, Д. Бабић, Кљајић, А. Бабић.