ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице поново савладале Партизан за предност у полуфиналној серији плеј-офа

Кошаркашице Црвене звезде повеле су у полуфиналној серији плеј-офа Женске кошаркашке лиге Србије убедљивом победом над Партизан 1953, 75-49 (24-17, 16-7, 17-11, 18-14)! Најефикаснија је била Александра Катанић са 18 поена.

Шест утакмица, шест победа! Максималан биланс црвено-белих у градским дербијима ове сезоне! Након победа у регуларном делу Женске кошаркашке лиге Србије и WABA Суперлиге, и полуфиналу Купа „Милана Циге Васојевића“, Звезда је славила и у првом мечу полуфинала плеј-офа домаћег шампионата.

Црвена звезда је наступила без Снежане Богићевић, а сјајан деби имала је Биљана Стјепановић, ново појачање.

Како је утакмица почела није се очекивао овакав расплет на крају и убедљива победа црвено-белих дама. Партизан је отворио меч серијом 8-0, две тројке Орозовићке, а узвратила је Александра Катанић истом мером, што су били први поени за Звезду. Уследила је црвено-бела серија 10-0, а од 7.минута Звезда је дошла у предност коју није испустила до краја, већ је само додатно расла. Живадиновић је за тренутак смањила минус на 4 коша, али је Ивана Катанић тројком решила прву четвртину, 24-17.

Током друге четвртине предност Црвене звезде је константно расла до максималних +17 у првом полувремену. Црно-беле нису имале решења за сјајну Звездину игру под кошем, коју је додатно подигла на виши ниво Биљана Стјепановић. Искуство Јовановић и Стјепановић је веома значајно за Звездину младост. Звездине девојке су дозволиле само седам поена противнику у другом периоду игре.

Трећу четвртину Звезда је отворила серијом 8-0, комбинованим поенима Александре Катанић и Стјепановић, и већ тада се назирао победник првог меча полуфинала. Пред улазак у последњих 10 минута све је било јасно, црвено-беле су кошем Биљане Стјепановић имале 57-35. У последњих десет минута изабранице Драгана Вуковића су одржавале предност и имале максималну предност од 32 поена пет минута пре краја утакмице, захваљујући тројки Невене Наумчев. До краја Партизан 1953 је успео само да смањи минус за коначних 75-49.

39 скокова довољно говори о надмоћи Црвене звезде и одличној игри под кошем. Александра Катанића је забележила само два промашаја из игре.

Александра Катанић 18 поена, најефикаснија у црвено-белом. Биљана Стјепановић је на дебију остварила дабл-дабл учинак, 14 поена 11 скокова, уз 6 асистенција. 12 поена, 7 скокова и 7 асистенција су дело Иване Катанић. У редовима црно-белих 12 поена Орозовићке.

Други меч полуфиналне серије је на програму у недељу, 26.марта од 19 часова у хали „Ранко Жеравица“ на Новом Београду.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 12 (7ск 7ас 4укл), Прља 4 (2ск 4ас), Богићевић, Зукановић, А.Катанић 18 (6ск 4ас 1укл), Ћирић 2 (2ск 3блк), Наумчев 9, Бојовић 6, Ђорђевић 8 (6ск 4ас), Стјепановић 14 (11ск 6ас), Јовановић 2, Мишељић 6 (2ск). Тренер: Драган Вуковић.