ВажноКошаркаМлађе категоријеНајновије

Јуниори освојили турнир у Ваљеву

Јуниори Црвене звезде мтс освојили изузетно јак турнир у Ваљеву, на коме је учествовало 8 екипа. У финалу црвено-бели бољи од Меге 80:67 уз чак 27 поена Пауновића.

КК Црвена звезда мтс освојио је „јуниорски турнир Ваљево 2017“ на коме је ове године учествовало 8 екипа из земље и иностранства.

Црвено-бели су на овој изузетно јакој провери, пред наставак шампионата и одлазак на завршни турнир Евролиге у Истанбулу, савладали у финалу екипу „Мега Бемаx“ са 80:67 (24:13, 22:14, 14:12, 20:28).

Пред неколико стотина гледалаца у дворани у Ваљеву, црвено-бели су против екипе Мега Бемаx стекли убедљиву предност, коју су градили кроз прве две четвртине (на полувремену је било 46:27), а утакмицу је обележио сјајни Зоран Пауновић који је уз 27 поена, имао и 9 скокова, и по 4 асистенције и украдене лопте.

КК Црвена звезда мтс: Гудурић,Машић, Стоиљковић 5,Лакић 12, Пустахија,Јовановић 5, Васић 3,Пауновић 27+9ск,4ас+4укр,Илић 11,Коларић.

На турниру у Ваљеву, поред победника Црвене звезде, учествовале су и екипе Меге, Партизана, Игокее, сарајевских Спарса, Сплита,љубљанске Олимпије и домаћина Металца.

Црвено-бели су на путу до финала победили екипу Металца 81:37 и Олимпије 64:44, а члан прве петорке турнира је играч финалне утакмице Зоран Пауновић.