ВажноЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Пораз у првом мечу финала

Кошаркашице Црвене звезде поражене су у првом мечу финала плеј-офа Женске кошаркашке лиге Србије од Радивој Кораћа у „Шумицама“, 59-47 (15-12, 10-13, 18-2, 16-19). Најефикаснија је била Марија Прља са 12 поена.

Екипа Радивој Кораћа је боље отворила утакмицу, и у 7.минуту имала предност 11-2. Црвено-беле су успеле да се консолидују до краја прве четвртине и дођу до резултатског егала, а затим и да поведу средином друге четвртине серијом 9-0, коју су решиле у своју корист и отишле на одмор са минималном предношћу, 26-25.

Утакмица је решена у трећој четвртини, коју су домаћи решили у своју корист 18-2. Једине поене за црвено-беле постигла је Мина Ђорђевић, а онда је уследила серија 16-0, која се испоставила и преломној. И почетком последње четвртине актуелни шампион је наставио са серијом (19-0 укупно), а након десет минута игре без коша за Звезду погодила је са линије за слободна бацања Александра Катанић. Успеле су црвено-беле да смогну снаге и пожртвованом игром смање минус на пет поена у 38.минуту, али је новом серијом 7-0 екипа Кораћа дошла до победе у првом мечу финала плеј-офа. 59-47.

Најефикаснија је била Марија Прља са 12 поена, по 8 су постигле. А.Катанић, Јовановић и Стјепановић. У редовима Радивој Кораћа најефикаснија је била Теодора Турудић са 19 поена.

Други меч у коме је домаћин Црвене звезда на програму је 5. априла 2017. у дворани „Баскет сити“ од 19:00. Трећа утакмица је 8. или 9. априла, поново у „Шумицама“, евентуална четврта 12. априла и пета 19. априла 2017.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 4, Прља 12 (5ск 2ас), Богићевић, Зукановић, А.Катанић 8 (8ск 3ас 3укл), Ћирић 2 (2ск), Наумчев (2укл), Бојовић 2 (2ск), Ђорђевић 2(8ск 2блк), Стјепановић 8 (6ск 2укл 3блк), Јовановић 8 (2ас), Мишељић 3 (3ск 3ас). Тренер: Драган Вуковић.