FeaturedVažne vestiВажноКошаркаНајновијеРегионална лига

Шампиони најјачи кад је најбитније – Звезда убедљивом победом до финала!

Кошаркаши Црвене звезде савладали су Будућност убедљивим резултатом, 82:59, у трећој и одлучујућој утакмици полуфинала АБА лиге и пласирали се у борбу за трофеј, где их и ове сезоне чека загребачка Цедевита.

Трећа утакмица полуфинала плеј-офа АБА лиге

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – БУДУЋНОСТ 82:59 (21:15, 14:14, 32:22, 15:8)

Хала: У Железнику
Гледалаца: 2 000
Судије: Петек, Радојковић, Болтаузер

ЗВЕЗДА: Волтерс 7п, 2ас, Томпсон, Дангубић 5, Митровић 6п, 12ск, Лазић 2, Добрић, Симоновић 14п, 2ск, Ракићевић, Џенкинс 17п, 6ас, 3укл, Гудурић 8п, 5ас, Кузмић 13п, 10ск, Бјелица 10

БУДУЋНОСТ: Рејнолдс 16, Шеховић 6, Суботић, Шеховић, Гордић 8, Баћовић, Илић 6, Савовић 16, Класен 1, Николић, Поповић 6, Врањеш

Будућност је боље отворила утакмицу и повела са 8:5, да би Звезда поенима Џенкинса, Гудурића и Кузмића направила серију 13:0 и стекла двоцифрену предност, која се „отопила“ на +6 након десет минута. Црногорци су серију „продужили“ до 10:0 и изједначили у 13. минуту, а након Радоњићевог тајм-аута, Гудурић је везао пет поена и вратио вођство црвено-белима. Предност је порасла до 35:26 на уласку у последњи минут, али је Савовић, који је практично сам вукао свој тим у другој четвртини, погодио тројку и смањио.

У трећој четвртини, Звезда је кренула силовито, серијом 10:0 дошла до великих +16, а Симоновић и Џенкинс заједно су постигли чак 19 поена. Најубедљивија предност црвено-белих износила је чак 22 поена, гости су се тргли и дошли до -15, али не и даље од тога. Радоњићев тим постигао је чак 32 поена у овом периоду игре. Последњи период донео је покушај гостију да се у првих неколико минута брзим поенима и евентуалном серијом кошева приближе, али је Звезда одржавала предност од 15-ак поена и није им давала много наде. Наш тим је рутински привео утакмицу крају и славио веома убедљиво, са 82:59.

ТОК УТАКМИЦЕ

4/4 (15:8)

Црвено-бели су одржавали стечену предност, не допуштајући гостима да се приближе и не увећавајући нарочито вођство до ког су дошли током три четвртине. Џенкинс је тројком на три минута до краја други пут Звезду одвео на више од 20 поена преимућства, па је меч и дефинитивно решен. Наш тим није желео да спусти гас ни за педаљ и најубедљивију разлику стекао је у 39. минуту. Том разликом меч је и завршен, а крајњи резултат био је 82:59.

3/4 (32:22)

Звезда је одлично отворила трећу четвртину, направила велику серију (10:0), којом је стекла великих +16. Симоновић је након неспортског фаула Савовића погодио три пенала, а потом и тројку, чиме је наш тим у 18. минуту стекао најубедљивију предност на овом мечу. Рејнолдс је за тренутак прекинуо серију са линије пенала, а онда Џенкинс и Симоновић постигли по тројку за +20 и 18 поена Звезде за свега три и по минута у трећем делу игре. Највећу предност (+22), црвено-бели су стекли у 26. минуту, али су гости везали пет поена, а Радоњић није желео ништа да ризикује и затражио је тајм-аут. У наставку су гости смањили и на -15, а овај део игре завршен је резултатом 67:51.

2/4 (14:14)

Гости су постигли прве поене у другој четвртини и серијом 6:0 дошли до изједначења (21:21), па је Радоњић затражио тајм-аут. Наш тим је погодио тек након скоро три минута, и то „дугом тројком“ Гудурића. Звезда је успоставила контролу на терену и вођена сјајном енергијом Џенкинса стекла осам поена предности (34:26). Кузмић је са линије пенала донео +9, да би Савовић тројком преко руке Митровића смањио разлику и постигао свој 11. поен.

1/4 (21:15)

Већ у другом напад Звезде судије су оштетиле црвено-беле. Дангубићев погодак са дистанце су поништили, иако је на основу снимка било јасно да је скочни бек лопту избацио на време. Одмах потом он је узвратио тројком. На другој страни Шеховић је погодио два шута ван линије 6,75.

Будућност је повела са 8:5, да би наш тим серијом 10:0 успео да преокрене и натера Зуроса да затражи минут одмора. Ни то није помогло Црногорцима, па је Џенкинс Звезди новом тројком донео и прву двоцифрену предност (18:8). Рејнолдс је узвратио истом мером, да би Гудурић невероватним потезом погодио уз фаул. Мини-серијом у последњем минуту гости су смањили на 21:15.