ВажноДомаћа такмичењаЖенска кошаркаКошаркаНајновије

Кошаркашице декласирале актуелног шампиона! У среду за титулу након 13 година!

Кошаркашице убедљиве у Шапцу

Кошаркашице Црвене звезде савладале су Радивој Кораћ у трећој утакмици финала плеј-офа 71-42 (20-12, 13-15, 21-9, 17-6) и повеле у финалној серији! У среду за титулу шампиона Србије након 13 година!

Каква утакмица Црвене звезде, која већ у првим минутима, од самог старта меча, најавила исход утакмице. Серија 9-0, предност коју су црвено-беле одржавале и додатно повисиле у наставку меча. Радивој Кораћ је успео да дође до минуса од четири поена на почетку друге четвртине, али то је било све. Црвена звезда је оддржавала двоцифрену предност, а у трећој четвртини и решила питање победника.

Како су играле црвено-беле говори и податак да је екипа домаћина постигла само 15 кошева у другом полувремену! Веома брзо су дошле до високе предности, која је на крају износила +29, 42-71!

Велика победа црвено-бечих за предност у финалу и „меч лопту“ за титулу, која се чека 13 година!

Најефикаснија је Мина Ђорђевић са 17 поена, Марија Прља је постигла 15. Теодора Турудић је постигла 11 поена у редовима Радивој Кораћа.

Четврти меч је на програму у среду, у „Баскет ситију“.

ККЖ Црвена звезда: И.Катанић 10 (3ск 3ас 3укл), Прља 15 (3ск), Зукановић, А.Катанић 13 (7ск 7ас 2укл), Ћирић, Ђокић, Наумчев (3ск), Бојовић 2, Ђорђевић 17 (8ск), Стјепановић 8 (4ск 3блк), Јовановић 4 (3ск 2ас 2укл), Мишељић 2 (6ск). Тренер: Драган Вуковић.