ВажноДомаћа такмичењаКлупска дешавањаКошаркаНајновије

Шампиони убедљиви у Суботици на старту КЛС

Црвена звезда стартовала убедљивим тријумфом над Спартаком у Суботици, у премијерном мечу нове сезоне Кошаркашке лиге Србије, 89-54 (20-10, 24-13, 19-14, 26-17). Најефикаснији Милко Бјелица, 21 поен.

Тренер Црвене звезде господин Дејан Радоњић је имао проблема са саставом и на старту домаћег шампионата, у којем црвено-бели бране титулу. Бранко Лазић није наступио, Стефан Јовић је на контроли у Минхену, а неколико играча је било под температуром.

Ипак, нису шампиони дозволили повратнику на елитну кошаркашку сцену ни промил наде и од самог старта су оправдали епитет фаворита у пуној дворани „Дудова шума“ у Суботици. Након почетних поена уследила је серија 6-0, а тројком Добрића Звезда је имала двоцифрену предност на крају прве четвртине, 20-10.

Дејан Радоњић је равномерно расподелио минутажу расположивим играчима, па у првих двадесет минута једино Бориша Симанић није био на паркету. Црвено-бели су наставили континуирано да повећавају предност, Симоновић је је шутирао за три поена 4/6, а серијом 8-0 завршено је прво полувреме, на одмор се отишло са +21 у корист шампиона, 44-23.

У другом полувремену, Симоновић и Црвена звезда су наставили у истом ритму и једино је било упитно којом ће разликом славити шампиони. У игру је на крају треће четвртине ушао и Симанић и одмах погодио за 37-63 после три деонице.

Последњих десет минута донели су рутинску игру Црвене звезде и 41 поен разлике поенима Бјелице у 39.минуту. Успели су Суботичани да снизе минус за коначних 89-54 у корист шампиона.

34 скока црвено-белих, потпуна контрола ситуације на паркету у сваком сегменту од првог минута је и донела убедљив тријумф.

Милко Бјелица најефикаснији са 21 поеном, 14 у последњој четвртини. Симоновић је постигао 18 поена, 6/8 за три поена. У редовима Спартака, најефикаснији је био Кесар са 10 поена.

Црвену звезду већ у уторак од 20 часова у хали „Александар Николић“ очекује нови „Вечити дерби“, у оквиру 2.кола КЛС.

1.коло, КЛС

СПАРТАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС 54-89 (10-20, 13-24, 14-19, 16-27)

Суботица, дворана „Дудова шума“.
Гледалаца: 1.000
Судије: Војиновић, Јурас, Пецељ

СПАРТАК: Мартић 2, Јовишић 6, Љубенковић, Христов 9, Прља 1, Николић 9, Кесар 10, Тресач 5, Мишчевић, Јеленић 8, Фекете, Андрејевић 4. Тренер: Небојша Вагић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Волтерс 6 (2ск 4ас 3укл), Томпсон 6 (1ск 1ас 1укл), Дангубић 7 (6ск 3ас), Митровић 6 (4ск), Симанић 3 (3ск 2ас), Добрић 7 (3ск 2ас 3укл), Симоновић 18 (6/8 за три), Ракићевић 3 (2ас), Џенкинс 4 (2ск 1укл), Гудурић 2 (5ск 3ас 3укл), Кузмић 6 (5ск), Бјелица 21 (3ск). Тренер: Дејан Радоњић

ТОК МЕЧА

1/4 (10-20)

Стартна петорка која започиње одбрану у КЛС је Волтерс, Добрић, Дангубић, Митровић и Кузмић. Почетне поене су постигли Дангубић и Кесар, а затим црвено-бели праве серију 6-0 и прелазе у вођство, које без проблема одржавају до краја првог периода игре.

Бјелица је мини серијом одвео Звезду на плус, а тројком за крај Добрић води до максималних и конални 20-10 за крај прве четвртине.

Кузмић 6, Бјелица 5

2/4 (13-24)

И у другом периоду без проблема, Звезда у лаганом ритму одржава предност. Христов је погодио за три поена, а затим је уследила и серија 6-0, и поени капитена Митровића за +13 средином друге четвртине, разлика коју су црвено-бели имали током већег дела.

Максимална предност износила је 21 поен, четири тројке је постигао Марко Симоновић, две у серији 8-0 којом су црвено-бели затворили други период. Потпуна контрола и игре и скока за сигурних 44-23 на крају првог полувремена премијерног меча КЛС.

Симоновић 12, Кузмић и Митровић 6

3/4 (14-19)

Џенкинс, Гудурић, Дангубић, Митрвић и Кузмић на паркету на старту другог полувремена, али након два брза фаула Кузмића, Томпсон у игри. Спартак серијом 5-0 смањује минус, Звезда без поена у прва два минута наставка. Волтерс постиже прве поене за шампиона у трећој четвртини.

Марко Симоновић је наставио где је стао у другој четвртини, нове тројке, предност расте, Звезда сигурно граби ка премијерној победи. Пред последњих 10 минута у „Дудовој шуми“, 37-63 за Црвену звезду.

Симоновић 18, Бјелица 7

4/4 (17-26)

Рутински приводе утакмицу крају црвено-бели шампиони у препуној хали „Дудова шума“ за прва два бода у новој сезони Кошаркашке лиге Србије. У игри је и Симанић, сви играчи Црвене звезде су се уписали у стрелце.

Бјелица постиже нове поене, најефикаснији појединац на мечу, 21 поен за +41, 87-46. Спартак је успео да смањи велики минус на крају, убедљиви црвено-бели у Суботици 89-54, за премијерну победу у домаћем шампионату.