ВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Шампиони преко Меге до десете победе у Суперлиги

Црвена звезда је забележила и десету победу у Кошаркашкој Суперлиги Србије савладавши Мега Лекс у Сремској Митровици, 73-67. Најефикаснији је био Стефан Јовић са 20 поена.

Звезда је ослабљена стигла до новог тријумфа на традиционално тешком гостовању. Без Волтерса и Симоновића, у скраћеној ротацији као и током већег дела сезоне, тренер црвено-белих шампиона господин Дејан Радоњић поново није имао све играче на окупу. Али остварена је победа и задржано прво место пред плеј-оф.

20. узастопна победа Црвене звезде и Дејана Радоњића против Мега Лекса, пуне три године без пораза против екипе Дејана Милојевића.

Мега је боље отворила утакмицу, брзо стигла до предности, а Звезда је одговорила серијом 10-0. Стефан Јовић без промашаја, непогрешив у првој четвртини, 7 поена. На крају прве деонице поенима Лешића домаћи имају минималну предност, 18-17. Брзо су изабраници господина Дејана Радоњића одговорили у другој четвртини: изједначили тројком Дангубића, а повели преко Гудурића. Уследила је нова серија 7-0, Мега је ушла у период без поена, промашаја и изгубљених лопти, а Звезда је контролом скока сачувала предност и отишла на одмор са 38-34.

21 скок у првом полувремену (7 офанзивних), Јовић 11 поена, Митровић и Лазић по 7. Али и пет промашених слободних бацања, који би унели мирноћу пред друго полувреме.

На старту другог полувремена, две тројке Мушудија анулирали су Јовић и Митровић. Звезда је отишла на плус 5, али Мега се тројкама одржала у мечу и ухватила резултатски прикључак. Три узастопне тројке Меге (Јарамаз, Новак, Мушиди), једна Јовића за изједначење пред улазак у последњи минут треће четвртине. Поенима Бјелице Звезда је успела да одржи предност пред последњих десет минута меча, 53-58.

Звезда је на „леђима“ Стефана Јовића изнела предност, Мушиди је поново везао поене, а Бјелица донео први пут двоцифрену предност на утакмици, 67-57. Победник је био познат након тројке Марка Гудурића (72-60), после које домаћа екипа није успела да се врати у меч, и поред одличног процента у шуту за три поена (9/21) и серије 7-0. Коначних 73-67 поставио је Бјелица са пенала.

Црвено-бели су надскочили противника – 36 скокова (9 офанзивних), Мега је забележила 30, Алфа Каба 11, више од трећине своје екипе.

Стефан Јовић близу дабл-дабл остварења, најефикаснији са 20 поена, уз 8 асистенција. Митровић је додао 13. У Мега Лексу, Мушиди 16 поена.

У недељу од 13 часова, у „Пионир“ стиже екипа Вршца. Још три кола остала су до почетка плеј-офа, где су близу дуела за финале Звезда и Мега, пети пут узастопно.

11. коло, Суперлига

МЕГА ЛЕКС – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА МТС 67-73 (18-17, 16-21, 19-20, 14-15)

Сремска Митровица, хала: „Пинки“
Гледалаца: 2.000
Судије: Јовчић, Обркнежевић, Николић

МЕГА ЛЕКС: Мушиди 16, Ребић 2, Лешић 4, Чарапић, Јарамаз 7, Спасојевић 12, Каба 5 (11ск), Симеуновић 6, Тејић, Новак 12, Капетановић 1, Самарџиски 2. Тренер: Дејан Милојевић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Томпсон 2 (1ск), Дангубић 5 (6ск 2ас), Митровић 13 (3ск 1ас 1укл 1блк), Лазић 7 (4ск 1ас 4укл), Симанић, Добрић 2 (2ск 1ас 1укл), Ракићевић, Џенкинс 2 (3ск 1укл), Гудурић 9 (3ск 1укл), Јовић 20 (3ск 8ас), Кузмић 2 (7ск 2блк), Бјелица 11 (4ск). Тренер: Дејан Радоњић

ТОК МЕЧА

1/4 (18-17)

Мега је боље отворила утакмицу, боље је ушла у меч, у првим минута са све брзе серије дошла до предности 11-5. Серијом 10-0, преко сјајног Јовића, који је био без промашаја у игри (2-2 за два, 1-1 за три) у првој четвртини црвено-бели су преузели вођство, а након резултатске клацкалице, домаћи поенима Лешића на крају првих десет минута имају минималну предност, 18-17.

Јовић 7, Митровић 4

2/4 (16-21)

Дангубић је тројком изједначио, а Гудурић првим поенима донео црвено-белима предност у Сремској Митровици. Мега је ушла у серију промашаја, фаулова, изгубљених лопти, што су шампиони искористили и серијом 6-0 на 2 минута пред одмор дошли до максималних +7, 26-33.

Мега је до полувремена успела смањи предност Звезде, која на одмор иде са 38-34.

Јовић 11, Митровић и Лазић 7

3/4 (19-20)

Две тројке Мушидија на старту другог полувремена за предност Мега Лекса, 40-38. Јовић и Митровић одговарају, Звезда са осам узастопних поена иде на +6, 40-46.Три тројке Мега Лекса, овог пута Јарамаз и Новак уз Мушидија поново погађају за три, узвратио је Јовић за ново изједначење (51-51).

Успела је Звезда преко Бјелице да сачува предност пред улазак у последњих десет минута утакмице, 53-58.

Јовић 16п 6ас, Митровић 13п

4/4 (14-15)

Црвено-бели сада на крилима Стефана Јовића одржавају предност. Мушиди расположен, везује четири поена, а репрезентативни плејмејкер узвраћа и долази до 20 поена, а тројком Бјелице, затим и поенима са пенала Звезда до максималне и прве двоцигрене предности на мечу, 67-57.

Тројка Гудурића, која одлучује победника утакмице и тера Дејана Милојевића на тајм-аут. Одличан проценат за три поена Мега Лекса (9/21), серија 7-0, али не успевају да се врате у меч.

Звезда слави у Сремској Митровици десету победу у Суперлиги, 73-67.