АтлетикаВажноНајновијеОстало

Звездини пионири освојили 9 медаља на Првенству Србије

Протеклог викенда у Сремској Митровици одржано је Првенство Србије у атлетици за старије пионирке и пионире. Атлетичари Црвене звезде освојили су једну златну, 5 сребрних и 3 бронзане медаље.

Најуспешнији такмичар црвено-белих био је Стефан Каљуш који је освојио једину златну медаљу на овом такмичењу за Црвену звезду. Он је трку на 60 метара истрчао за 7,64 секунде и попео се на победничко постоље. Стефан је освојио и сребрну медаљу у трци на 100 метара (12,08 секунди), док је исто одличје освојио и у штафети 4х100 метара заједно са Андреевом, Јовановићем и Павловићем (48,59 секунди). Исти састав освојио је и бронзану медаљу у штафети 100+200+300+400 метара (2:16.66).

У конкуренцији старијих пионирки најуспешнија је била Анђела Радојичић. Она је освојила две бронзане медаље у тркама на 60 метара (8,08 секунди) и 100 метара (12,72 секунди). Анђела је заједно са Мићићевом, Стокићевом и Ловрићевом освојила сребрно одличје у штафети 4х100 метара (50,96 секунди).

Сребрне медаље за Црвену звезду су освојили и Јована Мићић у скоку у даљ (5,16 метара) и Теодор Комненић у скоку у вис (1,83 метара).