ВажноКошаркаМлађе категоријеНајновије

Јуниори сигурни у четвртфиналу!

писмо

Јуниорски тим КК Црвена звезда мтс пласирао се у полуфинале јуниорског првенства након победе над вршњацима из Војводине, резултатом 92:72 (23:14, 21:17, 23:16, 25:25).

Меч је одигран у дворани у Железнику, а црвено-бели су контролисали игру и резултат од самог старта утакмице коју су „отворили“ резултатом 8:0.

Екипа Војводине само је једом средином друге четвртине запретила и пришла на заостатак од 6 поена, али су црвено-бели појачавали ритам и повећавали разлику.

Ни у другом полувремену није виђена другачија слика, изабраници Слободана Клипе, након 44:31 у првих 4 минута другог полувремена направили су серију 8:2 и приморали тренера гостујуће екипе да затражи тајм аут при резултату 52:33. Трећу деоницу прошлогодишњи финалисти турнира су добили резултатом 23:16, а до краја меча тренер Клипа је честим изменама равномерно поделио минутажу и одмарао играче пред полуфиналну утакмицу. На крају меча пред 200 гледалаца резултат је био 92:72.

КК Црвена звезда мтс: Ребић 4, Ускоковић 16, Пауновић 10, Радаковић 2, Бубања, Момиров 8, В.Ђорђевић 13, Симовић 10, С.Ђорђевић 14, Ћоровић 11, Лакић, Живановић 4.

Црвено-бели ће у суботу у другом полуфиналу од 16 часова играти са победником дуела Партизан – Жарково, док у првом полуфиналу играју Мега Бемакс и Динамик (13.30).