ВажноКошаркаМлађе категоријеНајновије

Јуниори Звезде бољи у “вечитом дербију“, Партизан прегажен!

Јуниори Црвене звезде мтс савладали су Партизан Нис у полуфиналу Јуниорске лиге Србије. Црвено-бели су били убедљиви, славили резултатом 90:66 (29:22, 30:16, 18:13, 13:15) и на тај начин заказали финални дуел са Мега Лексом који је на програму у недељу од 16 часова.

Јуниори Црвене звезде мтс пласирали су се у финале Фајнал ејта за јуниоре. Црвено-бели су у полуфиналу савладали “вечитог ривала“ Партизан Нис резултатом 90:66 и на тај начин заказали финални окршај са Мега Лексом у недељу од 16 часова.

Од почетка меча Звезда је била у изванредном нападачком ритму. Партизан је успео да донекле парира у првих десет минута меча, али када су се разиграли Вук Ђорђевић и С Ђорђевић који су доминирали у рекету и за полувреме убацили чак 33 од огромних 59 поена за црвено-бели. Звезда је већ након првих 20 минута имала 21 поен предности и чинило се да је питање победника решено.

Изабраници Слободана Клипе у другом полувремену су заиграли још ангажованије у одбрани. Омогућили су ривалу да постигне само 28 поена у трећој и четвртој деоници те рутински одржали предност. На крају, сигурна победа, а свих 12 играча је добило прилику да заигра. То уопште није занемарљиво јер је потребно задржати свежину. Финале следи већ у недељу од 16 часова.

Најефикаснији актер меча био је Вук Ђорђевић који је доминирао са 26 поена. Двоцифрени су били његов презимењак Стефан са 18 кошева, док је Стефан Момиров убацио 14 поена.

Црвена звезда мтс – Партизан Нис 90:66 (29:22, 30:16, 18:13, 13:15)

Црввена звезда мтс: Ребић 3, Ускоковић 5, Пауновић 6 (5ас), Радаковић, Бубања 2, Момиров 14 (5ск), Ђорђевић 26 (6ск), Симовић 3, Ђорђевић 18 (6ск), Чоровић 6, Стајчић 3, Васић 3.