ВажноДомаћа такмичењаКошаркаНајновије

Звезда победила Динамик, следи Мега Лекс

Кошаркаши Црвене звезде мтс играће у полуфиналу плеј-офа Моцарт Суперлиге против екипе Мега Лекса, пошто су у суботу увече обезбедили прво место у регуларном делу лиге победом над Динамиком на Дорћолу резултатом 85-69 (23-19, 21-18, 21-16, 20-16).

Утакмица последњег 14. кола лиге одиграна је у дворани Динамика на Дорћолу пред 500 гледалаца, а црвено-бели су са скором 13-1 осигурали прво место и у полуфиналу плеј-офа ће се састати са екипом Мега Лекса.

У првој деоници цревно-бели су брзо стекли предност од неколико поена, коју су одржавали све до средине друге четвртине када је Динамик повео поенима Рaдуловића и Гавриловића, али су актуелни шампиони појачали ритам и на велики одмор отишли са предношћу од 7 поена након погодака Добрића, Лазића и Митровића.

У другом делу Црвена звезда мтс је још више појачала ритам, већ средином треће четвртине предност је била двоцифрена (41:53), и тај плус одржан је до краја чеетвртине (53:65) да би током последње деонице био увећан и до максималних 56:80 након тројке Гудурића и двојке Лазића. До краја меча, уз равномерну распоређену минутажу, црвено-бели су забележили рутинску победу, која ће остати упамћена и по повратку на паркет повређених Симоновића (играо 22 минута) и Волтерса.

Кк Црвена звезда мтс:

Волтерс 4, Томпсон 4, Дангубић, Митровић 2, Лазић 16, Добрић 5, Симоновић 8, Џенкинс 10, Гудурић 9, Јовић 7+7ск+8ас, Кузмић 12, Бјелица 8.

Полуфинална серија игра се до две победе, први меч на програму је 6. јуна, други меч у Сремској Митровици игра се 8. јуна, а уколико буде било потребно, трећи меч заказан је за 10. јун. Сатнице ових мечева биће одређене накнадно.