Košarkaši Crvene zvezde MTS savladali su FMP iz Železnika u trećoj utakmici finala plej-ofa Košarkaške lige Srbije i na taj način osvojili i treću titulu šampiona Srbije u nizu. Naš tim je, predvođen Dejanom Radonjićem, na ovaj način nastavio seriju započetu 2015. godine. Drugi put u poslednje tri godine Zvezda je osvojila tri trofeja u jednoj sezoni, a ukupno osam u poslednje tri takmičarske godine.

Kao ni u prve dve, ni u trećoj utakmici naši momci nisu imali većih problema da savladaju goste iz Železnika, pa su na taj način tekuću sezonu završili skorom 18:1 u domaćem šampionatu, a ukupno sa čak 67 trijumfa i samo 17 poraza u četiri takmičenja.

Zvezda je već na startu povela sa 13:0, pa 22:4, uz briljantnu igru Dobrića i praktično nakon nekoliko minuta rešila pitanje pobednika. Prednost je u prvih 20 minuta rasla na +24, da bi na poluvremenu iznosila 22 poena (46:24), uz 19 poena Dobrića. Zvezda je u trećem periodu prednost uvećavala i na 33 poena, a nakon tri četvrtine vodila je upravo tom razlikom (75:42). Do kraja utakmice samo se čekao konačan rezultat, a halu je na nogu digao Čarls Dženkins, sjajnim zakucavanjem i izlivom emocija nakon toga.

Sada čelne ljude kluba čeka podjednako težak zadatak kao što je bio onaj takmičarski, a to je zadržavanje ove fanastične ekipe i stručnog štaba na okupu.

3. utakmica finala plej-ofa KLS

CRVENA ZVEZDA MTS – FMP ŽELEZNIK 87:57 (30:9, 16:15, 27:18, 12:15)

Hala: Aleksandar Nikolić
Gledalaca: 7 103
Sudije: Obrknežević, Nikolić, Jevtović

ZVEZDA: Volters, Tompson, Dangubić, Mitrović, Lazić, Dobrić, Simonović, Dženkins, Gudurić, Jović, Kuzmić, Bjelica

FMP: Radanov, Čović, Davidovac, Apić, Bursać, Šešlija, Kutlešić, Žižić, Ljubičić, Radovanović, Ostin, Kaplanović

TOK UTAKMICE

4/4 (12:15)

Do kraja utakmice samo se čekao konačan rezultat, a halu je na nogu digao Čarls Dženkins, sjajnim zakucavanjem i izlivom emocija nakon toga. Dejan Radonjić izvodio je jednog po jednog košarkaša iz igre i pozdravljao se sa svakim.

3/4 (29:18)

Ni u trećoj četvrtini nije bilo opuštanja među igračima domaće ekipe, pa je već nakon minut i po igre u drugom delu igre Zvezda došla do 30 poena prednosti (54:24), serijom 7:0. FMP je potom vezao pet poena, ali je ponovo uzvratila naša ekipa i stekla novu maksimalnu prednost (62:29). Nakon 30 minuta igre, Zvezda je vodila upravo tom razlikom: 75:42.

2/4 (16:15)

Crveno-beli su nastavili da pogađaju i u drugom delu, a ponovo je odličan bio Dobrić, koji se vratio u igru. Već u 12. minutu na semaforu je stajalo 35:11. Zvezda je održavala stečenu razliku do kraja druge četvrtine, pa je na poluvreme otišla s prednošću

1/4 (30:9)

Zvezda je silovito otvorila utakmice i već nakon tri minuta vodila sa 13:0, uz čak 9 poena Ognjena Dobrića, koji je ponovo sjajno otvorio finalnu utakmicu. Prve poene za goste postigao je Ostin, tek na isteku četvrtog minuta meča. Dobrić je i nakon toga nastavio da rešeta koš gostiju, pa je igru napustio nakon pet minuta, uz čak 13 poena na svom kontu.

Do kraja prvog dela igre, crveno-beli su dodatno uvećali prednost, pa je ona nakon deset minuta iznosila čak 21 poen (30:9).

Navijači su pre početka utakmice transparentom izrazili želju da Dejan Radonjić i naredne sezone predvodi crveno-bele.