ВажноКлупска дешавањаКошаркаНајновијеПријатељске утакмицеПрипреме

Нова провера и нова победа

Кошаркаши Црвене звезде мтс победили турски Бурсаспор са 83:70 у још једној провери у дворани „Александар Николић“. Бјелица са 16, Дангубић 15 и Лесор са 13 поена најефикаснији.

Кошаркаши Црвене звезде мтс остварили су нову победу у припремној утакмици, пошто су били бољи од турског Бурсаспора резултатом 83:70 (9:17, 24:17, 32:20, 18:16).

Најефикаснији у екипи црвено-белих били су Милко Бјелица са 16, Немања Дангубић са 15 поена, Мариас Лесор је уз 13 поена имао и 9 скокова, а плејмејкер Никола Радичевић 9 асистенција.

Екипа Црвене звезде мтс нешто спорије отворила је ову утакмицу, али је након вођства распуцаних гостију од 9:22, уследила брз одговор и серија црвено-белих од 11:0.

На полувремену резултат је био 33:34, а већ у другом полувремену екипа шампиона АБА и КЛС лиге појачала је ритам и на крају уз добре епизоде Дангубића, Лесора, Јовановића (11 поена и 5 скокова) Давидовца , Бјелице и Раданова стигли до лаке победе.

У овој утакмици нису наступали Добрић, Јанковић и Лазаревић.

КК Црвена звезда мтс: Кешељ , Радичевић 7 (9ас), Дангубић 15, Давидовац 8, Апић, Раданов 7, Фелдин 6, Ракићевић, Лесор 13 (9ск), Јовановић 11, Бјелица 16.

У наредној провери црвено-бели играју против румунског лигаша Стеауе.