ВажноНајновијеОсталоХокеј

Убедљива победа Звездиних оклопника у Марибору

Хокејаши Црвене звезде остварили су убедљиву победу на гостовању Марибору резултатом 1:7 (0:4, 1:0, 0:3) у 3. колу ИХЛ лиге.

Црвено-бели су фантастично ушли у меч и врло ефикасном игром у првој трећини стекли предност од 0:4. Стрелци су били Бркушанин у 2, Олонов у 4, Вучуревић у 8. и Вукичевић у 11. минуту. Други период игре припао је домаћину који је у 27. минуту смањио на 1:4 из казненог ударца, а стрелац је био Шпањевић.

У последњој трећини меча Звездини оклопници су потврдили доминацију на терену и са још три гола Вучуревића у 51, Бјелогрлића у 55. и другим голом капитена Марка Бркушанина само неколико тренутака касније, постављају коначних 1:7.

Црвено-беле за викенд очекује први круг Континентал Купа коме ће домаћин бити Црвена звезда, а наредном колу ИХЛ лиге црвено-бели ће гостовати новосадској Војводини.

МАРИБОР – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:7 (0:4, 1:0, 0:3)

Марибор – Ледена дворана Табор. Гледалаца: 85. Судије: Миха Бајт, Боштјан турк, Наташа Пагон. Казне: Марибор 10 минута, Црвена звезда 16 минута. Пенали: Марибор 1(1).

МАРИБОР: Церар, Васић, Бугарски, Чурчић, Цвирн, Дрозг, Филиповић, Кадић, Корен, Крајник, Крањц, Жан Кузман, Жига Кузман, Младенов, Раушл, Шпањевић 1, Штебих, Винчец, Зернко.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Митић, Ранковић, Анић, Бјелогрлић 1, Бркушанин 2, Бухкин (1ас), Даниел, Керезовић (1ас), Леонов, Новаковић (1ас), Олонов 1 (2ас), Подуновац, Сабадош, Сефић (3ас), Вучуревић 2, Вукичевић 1, Цвик (1ас), Ђумић (1ас).