Featured Važne vesti Важно Домаћи шампионат Најновије Фудбал

Напредак евроголом у надокнади времена савладао уморну Звезду

Фудбалери Црвене звезде поражени су од Напретка у 12. колу Супер лиге Србије. Био је ово први пораз нашег тима у домаћем шампионату.

У првом делу игре практично није било већих узбуђења, осим покушаја Пешића с једне и Аливодића са друге стране. У игри Звезде био је присутан умор, а практично су једино Канга, Крстичић и Боаћи од момака који су играли у Келну остали ван тима. Ипак, Милојевић је одлучио да већ у паузи замени Рачића Крстичићем, али ни то није унело много новина у игри Звезде.

Напредак је био опаснији и запретио у неколико наврата, па је чак и срећа пратила Борјана, који је два пута био савладан, али је лопта завршавала поред његовог гола. Уласком Боаћија, Звезде је постала конкретнија. И поред умора, који је био очигледан, током читавих 90 минута, црвено-бели су успели да „сабију“ Напредак на његову половину и створе неколико великих прилика. Срнић је у два наврата морао да постигне гол, Доналдов фантастични ударац у корнер одбио Петровић, који је само погледом испратио ударац Милијаша из слободног ударца у надокнади.

У последњим тренуцима утакмице, Напредак је правом мајсторијом Митровића успео да дође и до сва три бода, иако су и ставом на терену и изменама Косановића домаћини желели да у финишу искључиво сачувају један бод.

Звездини играчи много су грешили у предаји лопте, приликом центаршутева, пријему, па је очигледно било да је меч у Келну, на којем су црвено-бели претрчали чак 116 километара, па потом и пут назад, оставио великог трага на екипу.

Штета што наши момци нису успели да савладају последњем ривала у мини-циклусу утакмице пред другу репрезентативну паузу у сезони.

12.коло Супер лиге

НАПРЕДАК – ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:0 (0:0)

Стадион: „Младост“
Гледалаца: 6 000
Судија: Милорад Мажић
Жути картони: Аливодић, Вешковац (Напредак), Рачић, Доналд (Звезда)

НАПРЕДАК: Петровић, Митровић, Миладиновић, Вешковац, Боранијашевић, Шљивић, Урошевић, Маркоски (Секидика), Аливодић, Касалица (Симоновић), Вукановић (Ђенић). Тренер: Милорад Косановић

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Стојковић, Ле Талек, Бабић, Гобељић, Доналд, Рачић (Крстичић), Срнић (Милијаш), Рикардињо (Боаћи), Радоњић, Пешић. Тренер: Владан Милојевић

ТОК УТАКМИЦЕ

90+7′ Крај утакмице. Победа Напретка и први пораз Звезде у домаћем шампионату.

90+7′ ГОЛ! Шок за Звезду. У јеку напада нашег тима, уследила је контра Напретка, фантастичан лоб ударац Митровића са ивице казненог простора и гол за победу домаћих.

90+5′ Милијаш из своје позиције, сјајно изведен слободан ударац, Петровић је само погледао лопту, али она је завршила поред гола. Замало.

90′ ПЕТРОВИЋ ЈЕ СПАСИО НАПРЕДАК. Доналд шутира након асистенције Боаћија, Петровић фантастично интервенише и шаље лопту у корнер.

80′ Аливодић шутира, лопта се одбија од Ле Талека и одлази на супротну страну од оне на коју се Борјан бацио, али на срећу, завршава поред гола.

75′ ПРЕЧКА! Срнић погађа оквир гола са 10-ак метара, након одличног продора Радоњића.

74′ Радоњић шутира са 16 метара, након акције Стојковића и Боаћија, али лопта одлази поред гола.

72′ Бабић покушава главом након корнера, слаб ударац.

67′ Милојевић уместо Рикардиња на терен шаље Боаћија. Звезда ће играти са два нападача до краја утакмице.

65′ Секидика, нови играч у постави домаћих, шутира преко гола са ивице казненог простора.

63′ Срнић из одличне ситуације лоше захвата лопту главом и са свега пет метара је шаље поред гола.

59′ Касалица је центрирао, поново Аливодић ухватио волеј, Борјан је већ био савладан, али је лопта отишла поред гола.

58′ Ле Талек шутира из даљине, лопта одлази преко гола.

53′ Митровић шутира преко гола са 20-ак метара.

52′ Доналд поново вара противнике, проналази након слободног ударца Рикардиња, али овај слабо завршава акцију.

48′ Вукановић шутира из даљине, поред гола.

46′ Владан Милојевић је указао поверење Крстичићу за других 45 минута. Он мења Рачића.

45+2′ КРАЈ ПРВОГ ДЕЛА ИГРЕ.

42′ Одличан ударац Урошевића из слободног ударца, из велике даљине, али Борјан хвата лопту.

38′ Доналд шутира из добре позиције из слободног ударца, али погађа живи зид.

24′ Аливодић покушава из волеја, али шутира преко гола.

19′ Срнић проналази Бабића центаршутем са десне стране, из слободног ударца, а Звездин штопер из тешке ситуације шаље лопту преко гола.

18′ Велика прилика за Пешића. Још једна одлична замисао наших играча након прекида и добар пас Срнића, али нападач Звезда не успева да савлада Петровића, који лопту избацује у корнер.

17′ Прва озбиљна акција Звезде, Доналд је изненадио домаће играче, тако што није шутирао из слободног ударца, већ одиграо акцију са Стојковићем и Рикардињом, али су „очистили“ то дефанзивци Напретка.

Фудбалери Црвене звезде у оквиру 12.кола Супер лиге гостују у Крушевцу, „под Багдалом“, екипи Напретка.

Пред последњу репрезентативну паузу и одлучујуће утакмице за пласман на Светско првенство у Русији наредне године, Црвена звезда у Крушевцу има прилику да новом победом оде на мини одмор.